Co robić a czego unikać – Lista


1)Korzystaj z oprogramowania RoasTime.

Oczywiście profile palenia mogą być bardzo pomocne w wizualizacji tego, co dzieje się w bębnie, czyniąc z nich cennego sprzymierzeńca w niekończących się poszukiwaniach idealnego wypału. Ale oprócz generowania profili RoasTime jest również przydatny, jeżeli działasz na większą skalę. W przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, informacje debugowania dostarczane przez RoasTime mogą pomóc nam szybko zdiagnozować problem. Bez tych informacji czasami niemożliwe jest rozwiązywanie problemów. Mając to na uwadze, Ailio oferuje wsparcie techniczne tylko tym, którzy korzystają z RoasTime na komputerze podłączonym do Internetu. Poza tym to jedyny sposób na aktualizację oprogramowania. A propos…

 

2)Zaktualizuj oprogramowanie w RoasTime.

Nieustannie ulepszamy Bullet R1, a aktualizacje oprogramowania układowego to nasz ulubiony sposób na wprowadzanie nowych funkcji i ulepszeń. Niektóre z tych aktualizacji są absolutnie niezbędne dla utrzymania twojego Bulleta w dobrej kondycji.

 

3)Pamiętaj o opróżnieniu pojemnika na chaff.

Jeśli nie będziesz regularnie go opróżniać, przepływ powietrza w piecu zostanie znacznie zmniejszony, co prowadzi do wielu problemów, od przegrzania Bulleta po gromadzenie się wilgoci w panelu sterowania.

 

4)Nie pal bez pojemnika na odpady.

Jeśli palisz bez zamontowanego pojemnika na chaff, w bębnie nie będzie przepływu powietrza, co ponownie może prowadzić do wyżej wymienionych problemów.

 

5)Pamiętaj o czyszczeniu filtra.

W zależności od tego, ile i jak ciemno palisz, może nie być konieczne częste czyszczenie filtra. Ale nieuchronnie nadejdzie dzień, kiedy zostanie zatkany drobinkami z kawy i olejami. Jeśli cenisz sobie swój piec i kawę, którą pali, będziesz musiał go wyczyścić. Proszę, nie przeocz tego. Widzieliśmy kilka urządzeń, które wymagały gruntownego remontu z powodu zatkanych filtrów.

 

6)Nie pal bez korka zsypu na ziarna.

Korek pomaga kontrolować przepływ powietrza w piecu i zapobiega ucieczce ciepła. Jeśli palisz bez użycia korka do zsypu na ziarna, będziesz walczył z fizyką. Do wsypania kawy zawsze używaj lejka.

 

7)Nie pal bez bagnetu.

Palenie z wyjętym bagnetem pozwoli na ucieczkę ciepła z bębna i wpłynie na profil. To samo można powiedzieć o pobraniu zbyt wielu próbek podczas roastu.

 

8)Nie pal w ekstremalnych warunkach.

Kiedy palisz w temperaturze powyżej 30 stopni, ryzykujesz przegrzanie pieca. Dotyczy to szczególnie jednostek 110 V, które działają nieco mniej wydajnie niż ich odpowiedniki 220 V. A im dłużej uruchamiasz jakąkolwiek elektronikę w wyższych temperaturach, tym szybciej się degraduje. Z drugiej strony, palenie w garażu w środku zimy prawdopodobnie drastycznie zmieni krzywe profilu — możesz potrzebować znacznie więcej mocy, aby normalnie dokończyć roast.

 

9)Nie pal w przeciągu

Wietrzne otoczenie zmieni krzywe Twojego profilu. A podczas wstępnego podgrzewania Bullet może nie przejść automatycznie w tryb ładowania, ponieważ temperatury będą mniej stabilne w wietrznych warunkach.

 

10)Nie szarp za przewód zasilający lub przewód wentylatora chłodzącego.

Może to spowodować przedwczesną śmierć przewodu.

 

11)Mieszaj wypalone ziarno na tacy do chłodzenia.

Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych partii. Wymieszaj kawę, aby szybciej ją schłodzić.

 

12)Nie podłączaj dodatkowego złącza na płytce zasilania/płycie indukcyjnej.

Jeśli kiedykolwiek zapuściłeś się do wnętrza Bulleta, prawdopodobnie zauważyłeś złącze, które nie jest podłączone. To dlatego, że ma tak być. Możesz to zobaczyć na naszym schemacie okablowania dla V1. Tak samo jest na V2. Nie próbuj go podłączać. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z nami.

 

13)Nie dotykaj niewłaściwej strony szkła IR.

(TYLKO numery seryjne 001–1424)

Szkło/okno germanowe IR ma dwie strony. Jedna strona jest pokryta diamentopodobnym węglem, dzięki czemu jest stosunkowo odporna na zarysowania. Jest to strona zwrócona w stronę ziaren po umieszczeniu w piecu i jest nieco ciemniejsza (ale powinna nadal błyszczeć po oczyszczeniu). Druga strona nie ma powłoki ochronnej, a więc jest bardzo, bardzo delikatna. Szczerze mówiąc, powinieneś unikać nawet dotykania go. I absolutnie nie opieraj go na twardej powierzchni.

 

14)Nie czyść szkła IR za pomocą papieru ściernego.

(TYLKO numery seryjne 001–1424)

Po prostu nie rób tego. Zbyt często to widzieliśmy. Zrujnuje to twoje szkło IR, co bardzo utrudni palenie i może potencjalnie uszkodzić twój piec.

 

15)Nie zdejmuj przewodu powietrznego do czyszczenia.

Nie należy go usuwać, ponieważ jest przyklejony. Usuwając go, ryzykujesz uszkodzenie starannie umieszczonej na nim izolacji.

 

16)Nie moczyć części przez dłuższy czas w środku do usuwania zanieczyszczeń od kawy

Krótka kąpiel trwająca nie więcej niż kilka minut załatwi sprawę. Długie moczenie całkowicie rozpuści wirnik.

 

17)Używaj wysokiej jakości ekranowanego kabla USB do transmisji danych.

Bullet jest dość wybredny jeśli chodzi o kable USB. Do transmisji danych należy użyć kabla ekranowanego. Ale nawet te mogą czasami mieć gorszą jakość lub być „złe”, co oznacza, że mogą działać przez jakiś czas, a potem przestać. Dzieje się tak, nawet jeśli inne urządzenia nadal działają z kablem — pamiętaj, Bullet jest wybredny.

 

18)Nie zakładaj, że maszyna jest zabawką typu „ustaw i zapomnij”.

Podobnie jak wszystkie inne profesjonalne palarki – i prawie wszystko inne z tak wieloma ruchomymi częściami – chociaż jest zbudowany z myślą o trwałości, Bullet R1 wymaga regularnej konserwacji. Oprócz czyszczenia może to obejmować od czasu do czasu wyjęcie klucza sześciokątnego w celu dokręcenia śruby lub zdjęcie panelu sterowania w celu sprawdzenia połączeń. Mówiąc najprościej, musisz okazać swojemu piecowi trochę miłości, jeśli chcesz, abyście byli szczęśliwi.

 

19)Korzystaj z doświadczenia społeczności.

Istnieje urocza, dobrze prosperująca nieoficjalna społeczność na Facebooku z wieloma przydatnymi informacjami. Powstaje również nowa strona internetowa dotycząca udostępniania pieczeni. Ten ostatni nazywa się Roast.World, zawiera własne forum i bezproblemowo integruje się z naszym oprogramowaniem RoasTime. Sprawdź to. Dołączenie do społeczności to duża część zabawy.

 

20)PRZECZYTAJ INSTRUKCJĘ!

Bardzo ważne!. Instrukcja zawiera dodatkowe cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa, konserwacji i podstawowych napraw. Nieprzestrzeganie instrukcji Bulleta w sposób opisany w instrukcji spowoduje uszkodzenie maszyny i unieważnienie gwarancji.