KAWOWY SZCZECIN cz. I

Już 27 maja w Ogrodach Śródmieście wielkie spotkanie szczecińskich kawoszy! Qualia Caffe razem z Baltic Coffee Collective i Stowarzyszeniem Kawowym Agnieszki Wolskiej Caturra Verein przygotowała kilka atrakcji dla fanów kawy wysokiej jakości ze Szczecina i okolic. Startujemy od 12:00!

W PROGRAMIE:

1. Eliminacje do POLISH AEROPRESS CHAMPIONSHIP 2023

Organizatorzy POLISH AEROPRESS CHAMPIONSHIP 2023 – Aeropress Poland oraz Cophi Solutions wraz z palarniami i kawiarniami z całej Polski zarezerwowali 14 miejscówek (w tym jedną w Szczecinie) do regionalnych eliminacji do Mistrzostw. Aeropress Poland przejedzie cały kraj, od północy aż po samo południe, aby dać możliwość wystartowania uczestnikom tam, gdzie tylko będą chcieli.

18.03 OLSZTYN | HOUSE CAFE | LANI COFFEE

6.05 PIŁA | COFFEE MACHINE SALE

13.05 KRAKÓW | DOBRA PALARNIA KAWY

20.05 ŁÓDŹ | QUBA CAFFE

27.05 SZCZECIN | QUALIA CAFFE w Ogrodach Śródmieście

28.05 KATOWICE | PARZYMY PRZELEWAMY | PALARNIA #BEZCUKRU

17.06 GDYNIA | BERO POLSKA | NIECZAPLA COFFEE ROASTERY

24.06 BIAŁYSTOK | WHITE BEAR COFFEE

1.07 GŁUCHOŁAZY | RUNTY ROASTER

7.07 WROCŁAW | GNIAZDO | PALOMA COFFEE ROASTERY

8.07 BIŁGORAJ | COFFEE AND SONS

22.07 DOŁŻYCA | HIPISÓWKA | MOMENTO ROASTERY

5.08 POZNAŃ | GUEST COFFEE CULTURE

26.08 WARSZAWA | COPHI SOLUTIONS

27.08 FINAŁ W WARSZAWIE

Sama formuła zawodów jest dosyć prosta i nie trzeba być doświadczonym baristą, aczkolwiek umiejętność parzenia kawy w aeropressie w ciągu 8 minut na pewno się przyda. Zawodnicy startują trójkami. Każdy z nich z wykorzystaniem tej samej kawy (w Szczecinie notabene qualiowej) musi wycisnąć jak najlepszy napar, który następnie ocenią sędziowie.

Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie u organizatora Aeropress Poland opłaty wpisowej, która wynosi 149 zł. Piąty start tego samego uczestnika w eliminacjach jest darmowy. 

Więcej szczegółów i formularz do rejestracji znajdziecie tutaj: https://cophi.pl/polishaeropresschampionship2023

Rejestracja w Szczecinie trwa do 07.05.!

2. QUIZ wiedzy o kawie

Spróbujcie swoich sił w kawowym quizie! Agnieszka Wolska z Kaffee by Aga przygotowała zestaw pytań, które sprawdzą Waszą kawową wiedzę. Bądźcie gotowi na różne poziomy trudności! Dodatkowo, uczestnicy eliminacji POLISH AEROPRESS CHAMPIONSHIP 2023, którzy nie dostali się do finału, mają szansę powalczyć o dziką kartę.

3. ZABAWA w Trzy Kawowe Kubki

Wszystkim kawowym miłośnikom proponujemy wyzwanie sensoryczne! Wśród trzech filiżanek na stole, jedna będzie zawierać inną kawę niż dwie pozostałe. Dacie radę odkryć która? Na najlepszego sensoryka oczywiście czeka kawowa nagroda!

4. DEGUSTACJE kawy

Weźcie udział w degustacjach kawy, w których będziemy określać rodzaj smaku i aromatu kawy, porównując ze sobą różne napary. Wyjątkowa okazja, by pobudzić zmysły i poznać nowe smaki!

mayra

5. PROJEKT „Dzieci malują kawę“

Atrakcja zaplanowana z myślą o najmłodszych. Dzieci podczas wydarzenia będą miały okazję namalować swoje wyobrażenie na temat kawy np. rodziców przy kawie, roślinę kawowca albo kawiarnię. Zdjęcia dzieł stworzonych podczas „Kawowego Szczecina” będą wysłane do dzieci farmerów pracujących na plantacjach kawy w Hondurasie.

Miejsce wydarzenia: Ogrody Śródmieście w Szczecinie

Ogrody Śródmieście to nowo powstałe miejsce na mapie Szczecina. Usytuowane jest przy ul. Wielkopolskiej 19 na tyłach zabytkowej willi. Miejsce spotkań, które łączy kulturę, sztukę, gastronomię i rozrywkę. 2 tys. m2 ogrodu z bujną zielenią oraz dużym barem i dobrą kuchnią. Miejsce dedykowane aktywnościom sportowym i artystycznym.

Sędziowie eliminacji POLISH AEROPRESS CHAMPIONSHIP 2023

Adam Rosołowski

Adam Rosołowski

Barista, Roaster, Q Arabica Grader. W branży kawowej od 2016 roku. Przez 6 lat właściciel kawiarni Alternatywnie ze Szczecina, od 2022 współzałożyciel palarni kawy MAMAM, w której zajmuje się paleniem kawy, kontrolą jakości oraz szkoleniem baristów.

Monika Szabłowska

Monika Szabłowska

Właścicielka kawiarni Kawowe Alternatywy mieszczącej się w Goleniowie. Pasjonatka alternatywnych metod parzenia kawy, stale poszukująca nowych smaków. Swoje umiejętności rozwija przy udziale autoryzowanych trenerów SCA Coffee Skills Program. Inspirują ją ludzie, kocha sztukę i muzykę.

Agnieszka Kruk

Agnieszka Kruk

Coffee Professional & Competitor. Na co dzień pracuje w Companion Tea and Coffee i FalconMicro w Berlinie, ale można ją znać głównie jako uczestniczkę Mistrzostw Polski Cuptasters i Cezve. „Jestem podekscytowana możliwością spróbowania wielu genialnych receptur na szczecińskich eliminacjach Polish Aeropress Championship”.

Przewodnicząca Komisji Sędziowskiej / Nadzór nad przebiegiem eventu:

Milena Bardyn

Milena Bardyn

Od ponad 10 lat związana z branżą kawową. 7 lat pracy baristy. Obecnie pracuje w jednej z największej palarni kawy w Irlandii, Java Republic jako trener (AST) i kontroler jakości. Sędzia sensoryczny na zawodach Brewers Cup w Irlandii i Polsce.

Prowadzący wydarzenie:

Agnieszka Wolska - fot Piotr Bedliński

Agnieszka Wolska

Historyk kawy, dziennikarka historyczno-kawowa. Sensoryk, miłośniczka espresso oraz dobrego dripa. Regularnie dba o kulturę picia kawy oraz dzieli się swoją wiedzą na wielu płaszczyznach nauki.

Łukasz Kasprzyk

Łukasz Kasprzyk

Pomysłodawca Buenas Buenas. Szczecińsko-kolumbijskiej marki kawy sprowadzającej ziarna specialty bezpośrednio od rodzinnych plantatorów, którzy działają odpowiedzialnie ekologicznie i społecznie. Całą wiedzę o kawie nabywał w Kolumbii na plantacjach i akademii kawy w Bogocie. Sam posiada finkę w Kolumbii w regionie Norte de Santander. W Szczecinie prowadzi palarnię i kawiarnię z Kolumbijczykiem Marco. W samym centrum miasta przy ul. Rayskiego 18.

Organizatorzy:

logo Qualia Caffe podstawowe czarne

Qualia Caffe

Bccduzypdf

Baltic Coffee Collective

Logo Kaffee by Aga sw

Kaffee by Aga

Partnerzy wydarzenia:

Aeropress

Aeropress Poland

ogrody

Ogrody Śródmieście

cophi logo

Cophi Coffee Solutions

Patronat medialny:

wSzczecinie-logo-w-png

wSzczecinie.pl