KAWOWY SZCZECIN cz. II

18-19 maja 2024 w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18 odbędzie się kolejne wielkie spotkanie szczecińskich kawoszy! Przez cały weekend trwa bowiem trzecia edycja Festiwalu Kawy Szczecińskiego Bazaru Smakoszy, a w samą niedzielę – Qualia Caffe wraz z Agnieszką Wolską ze Stowarzyszenia Kawowego Caturra Verein zapraszają na Szczecińskie Eliminacje do Mistrzostw Polski Aeropress 2024! Doskonały koniec tygodnia z mnóstwem atrakcji dla fanów kawy wysokiej jakości! Jesteście gotowi?

Eliminacje do POLISH AEROPRESS CHAMPIONSHIP 2024

Organizatorzy POLISH AEROPRESS CHAMPIONSHIP 2024 – Aeropress Poland oraz Cophi Solutions wraz z palarniami i kawiarniami z całej Polski zarezerwowali tym razem aż 20 różnych miejscówek (w tym jedną, naszą w Szczecinie) do regionalnych eliminacji do Mistrzostw. Tak jak w latach ubiegłych Aeropress Poland przejedzie cały kraj, od północy aż po samo południe, aby dać możliwość wystartowania uczestnikom tam, gdzie tylko będą chcieli.

16.03. KATOWICE – Festiwal Kawy

05.04. OLSZTYN – Palarnia

Kawy Lani Coffee

14.04. KRAKÓW – Cophi Solutions

20.04. ZAMOŚĆ – Mazagran

11.05. GDYNIA – Bero Polska

18.05. BIELSKO-BIAŁA – Grunt

19.05. SZCZECIN – Qualia Caffe

25.05. POZNAŃ – Guest Coffee

01.06. WROCŁAW – Runty Roaster

08.06. NOWY SĄCZ – Nomen Coffee

15.06. ŁÓDŹ – Quba Caffe

23.06. WARSZAWA – Coffeelab

29.06. LUBLIN – Coffee & Sons

06.07. RZESZÓW – Fosa

13.07. PIŁA – Coffee Machine Sales / Craft Beans

20.07. TORUŃ – Napar

21.07. KOŁOBRZEG – Coffeedesk

09.08. WROCŁAW II – Gniazdo

24.08. BIAŁYSTOK – White Bear Coffee

31.08. WARSZAWA II – Cophi Solutions

Sama formuła zawodów jest dosyć prosta i nie trzeba być doświadczonym baristą, aczkolwiek umiejętność parzenia kawy w aeropressie w ciągu 8 minut na pewno się przyda. Zawodnicy startują trójkami. Każdy z nich z wykorzystaniem tej samej kawy (w Szczecinie notabene qualiowej) musi wycisnąć jak najlepszy napar, który następnie ocenią sędziowie.

Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie u organizatora Aeropress Poland opłaty wpisowej, która wynosi 149 zł. Więcej szczegółów i formularz do rejestracji znajdziecie tutaj: https://www.cophi.pl/category/rejestracja-na-mpa-2024

Rejestracja bezpośrednio do Szczecina: https://www.cophi.pl/product-page/eliminacje-aeropress-szczecin

Rejestracja w Szczecinie trwa do 29.04.2024!

Regulamin dla uczestników do pobrania tutaj!

TRZECI FESTIWAL KAWY

Miłośnicy małej czarnej lub dużej białej, z pewnością muszą odwiedzić w weekend 18-19 maja OFF Marinę przy ul. Chmielewskiego 18 w Szczecinie, czyli SZCZECIŃSKI BAZAR SMAKOSZY. Dwie pierwsze edycje okazały się prawdziwymi sztosami, także i teraz szykuje się solidny replay. Podczas dwóch dni będzie na Bazarze czekał cały szczeciński nurt specialty coffee oraz silna reprezentacja palarni i kawiarni z regionu. Każdy znajdzie coś dla siebie, a oprócz tego równolegle będzie jak zawsze okazja do zakupów bezpośrednio od producentów i rolników sprzedających: pieczywo i wypieki, przyprawy, produkty z innych krajów, sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory, ekologiczne specjały, zdrowy nabiał, jaja, ekologiczne mięsa i wędliny, oliwy, miody oraz wiele, wiele innych.

MIEJSCE WYDARZENIA 18-19.05.

Szczeciński Bazar Smakoszy, budynek OFF Marina przy ul. Chmielewskiego 18 w Szczecinie. Dojedziecie przez ul. Smolańską (od strony pętli Pomorzany oraz sklepu „Netto”).

Sędziowie eliminacji POLISH AEROPRESS CHAMPIONSHIP 2024

Przewodnicząca Komisji Sędziowskiej / Sędzia Główny:

AGA KRUK (1)

Agnieszka Kruk

Od prawie 8 lat w branży kawowej. Od kilku lat mieszkająca w Berlinie. „Niedawno porzuciłam pracę za barem i zajmuję się kontrolą jakości zielonego ziarna w Falcon Coffee”.

Sędziowie:

Milena Bardyn

Milena Bardyn

Kawa to moja pasja i praca. 7 lat pracy baristy, od 3 lat trener AST i kontroler jakościowy w palarni kawy Java Republic w Dublinie. Sędzia sensoryczny zawodów brewers w Polsce i Irlandii oraz sędzia techniczny zawodów latte art w Irlandii.

MONIKA

Monika Szabłowska

Właścicielka kawiarni Kawowe Alternatywy mieszczącej się w Goleniowie. Miłośniczka alternatywnych metod parzenia kawy. Dzieli czas między kawę, pieczenie słodkości i rozmowy z ludźmi. Prowadzi warsztaty z latte art oraz barista basic.

ADAM

Adam Rosołowski

Współzałożyciel szczecińskiej kawiarni Alternatywnie, palarni MAMAM oraz palarni KAIZEN. Roaster, Q Arabica Grader i sędzia Mistrzostw Polski Brewers Cup. „Kawa pochłania większość mojego zawodowego życia, na co dzień dążę do ciągłego rozwoju, by jeszcze lepiej rozumieć produkt, którym się zajmuję”.

PROWADZĄCA:

AGA

Agnieszka Wolska

Kawowy historyk, autorka książki „Kawowe Światy”. Prowadząca spotkania i szkolenia na temat kultury picia kawy, sensoryki i kawowej sztuki. Dziennikarka historyczno-kawowa oraz pasjonatka książek o kawie.

SZCZECIŃSKIE ELIMINACJE 2023

HOST WYDARZENIA:

logo Qualia Caffe podstawowe czarne

Qualia Caffe

PARTNERZY WYDARZENIA:

Bccduzypdf

Baltic Coffee Collective

Logo Kaffee by Aga sw

Kaffee by Aga

logo aeropress

Polish Aeropress Championship

cophi logo

Cophi Coffee Solutions

podcast_ok_sygnet_i_logotyp_1_black_page-0001

Podcast o kawie

logo black Bazar_page-0001

Szczeciński Bazar Smakoszy