Limitowana edycja speciality – Znaki Zodiaku


Na początku roku 2021 w naszej ofercie pojawiła się nowa, bardzo limitowana edycja kaw „Znaki Zodiaku”. I tak jak w horoskopie znajduje się łącznie 12 znaków tzw. patronów zodiakalnych i każdy ma przypisany konkretny czas w roku oraz charakterystyczne dla siebie cechy, tak my wprowadziliśmy 12 kaw inspirowanych tymi cechami. Seria składa się z limitowanych blendów z segmentu speciality, wypalonych pod espresso i pakowanych po 500 g. Każda z kaw będzie dostępna jedynie przez miesiąc. Mieszanki w wyjątkowych opakowaniach z oryginalną grafiką, nawiązującą do zodiakalnej inspiracji są doskonałym prezentem, nie tylko na urodziny.

KOZIOROŻEC

Edycję rozpoczął CAPRICORNUS. I tak jak Koziorożce są perfekcjonistami konsekwentnie dążącymi do obranych celów, tak styczniową, naszym zdaniem perfekcyjną kawę zadedykowaliśmy właśnie im. W paczce znajdował się limitowany blend ziaren speciality Kolumbii El Paraiso oraz uwielbianej Rwandy Bukonya. Kawa była kwasowa, a zarazem słodka o wyraźnych nutach cytrusów ze zwieńczeniem jagodowo-waniliowym.

WODNIK

Kolejny limitowany blend nawiązywał do cech Wodnika, a ci to prawdziwi rewolucjoniści, którzy do życia jak tlenu potrzebują przestrzeni, wolności i niezależności. Kawa AQUARIUS nawiązuje zarówno etykietą, jak i smakiem do powyższych określeń. Jak jej zodiakalna inspiracja jest oryginalna, zaskakująca i powszechnie lubiana. W paczce znalazły się ziarna z segmentu speciality pochodzące z Nikaragui, kojarzące się z nutami limonki oraz półwytrawnego białego wina.

RYBY

Pod koniec lutego panowanie na naszym qualiowym nieboskłonie objęły Ryby! Symbolem tego znaku zodiaku są dwie ryby, jednakże każda z nich płynie w przeciwnym kierunku. I właśnie to zainspirowało nas do stworzenia nowej mieszanki pod nazwą PISCES. Dwie zupełnie odmienne kawy, które w połączeniu dają fenomenalny efekt! 50% to arabica z segmentu speciality z Kostaryki San Isidoro, drugie 50% to najwyższej jakości robusta Rwanda Twongere. W nutach sensorycznych znajduje się coś dla fanów mlecznej czekolady i marcepana, a także pieczonych pestkowców i słodkiego grejpfruta. Uwaga, kawa jest wyjątkowo słodka (jak jej zodiakalna inspiracja 😉 ) .

BARAN

Baran – pierwszy symboliczny znak wynurzenia się Słońca z zimowego mroku. Uznawany za najlepszą gwiazdę. Odnoszenie zwycięstw i osiąganie sukcesów to coś, co go napędza, a porażka nawet nie wchodzi w grę! Wyobraźcie sobie jak trudne zadanie miał nasz roaster na etapie komponowania mieszanki kawy z takiej zodiakalnej inspiracji, która po prostu musi zawsze zajmować pierwsze miejsce. Udało się i tak właśnie powstał ARIES. W paczce znalazło się połączenie ziarenek pochodzących z Etiopii oraz Gwatemali. W kawie występuje wysoka, wyczuwalna słodycz kojarząca się z czekoladą i orzechami, zbalansowana średnią kwasowością przypominającą soczystą pomarańczę.

TAURUS

TAURUS, czyli kawa po byku. Tak jak zodiakalne Byki – nasz Taurus jest skazany na sukces, nie interesuje go chwilowe efekciarstwo. Kawa dla osób, które czerpią z życia pełnymi garściami i uparcie dążą do celu.

GEMINI

Blend GEMINI łączy w sobie trzy rodzaje doskonale pasujących do siebie ziaren z segmentu specialty – Brazylia Pedra Bonita, Kostaryka San Isidoro oraz Nikaragua Finca La Benedicion. Espresso charakteryzuje się punktową, wytrawną kwasowością, która wybija się przed słodycz. Pozostawia długi after. Wyjątkowa, słodko-wytrawna kawa, w której po zaparzeniu pojawiają się owocowe nuty agrestu, mandarynki oraz czerwonych owoców połączone ze słodyczą biszkoptów.

CANCER

Ten limitowany blend łączy w sobie trzy rodzaje ziaren z segmentu specialty – Nikaragua Finca La Benediction, Kolumbia Finca El Arroyo oraz Burundi Nemba. Espresso charakteryzuje się wysoką słodyczą i kwasowością, charakterystyczną dla kaw z segmentu specialty. Po zaparzeniu pojawiają się nuty limonki i owoców leśnych połączone z kremową wanilią.

LEO

Qualia Coffee Roasters Leo to bardzo złożona i bogata sensorycznie kawa inspirowana zodiakalnymi lwami. Nasz Leo tak jak jej zodiakalny odpowiednik uwielbia być w centrum uwagi, podziwiany i hołubiony. Wierzcie a najlepiej spróbujcie i zrozumiecie, że naszą kawę jest za co podziwiać. Słodka z bardzo wysoką kwasowością w espresso. Dobrze komponuje się z mlekiem.

Espresso charakteryzuje się wysoką słodyczą i kwasowością, charakterystyczną dla kaw z segmentu specialty. Po zaparzeniu pojawiają się złożone nuty bardzo bogatego profilu sensorycznego: pomarańcze, grejpfrut, kwiaty, czekolada, biszkopt, agrest oraz jeżyny.

VIRGO

Qualia Coffee Roasters Virgo to blend dwóch kaw z Afryki – Kenii Kii oraz Kenii Karimikui, które charakteryzują się owocowością, wysoką kwasowością i słodyczą.
Kawa ma fajne, soczyste body oraz owocową i pierwszoplanową kwasowość, podkreśloną i uwypukloną słodyczą. Kawa pozostawia długi pomarańczowo-karmelowy after, który przypomina kompot dosłodzony miodem.

LIBRA

Qualia Coffee Roasters Libra to blend aż czterech kaw z Ameryki Południowej – dwie z nich pochodzą z Kolumbii, jedna z Salvadoru a ostatnia z Nikaragui. Nasza Waga charakteryzuje się wysoką słodyczą i średnią kwasowością. Po zaparzeniu pojawiają się nuty dość klasycznego profilu sensorycznego: marcepan, śliwki i czekolada.

SCORPIO

Po zaparzeniu w zapachu znajdujemy kwiaty, marcepan i kakao. Przeważa smak słodki z domieszką wysokiej jakości goryczy. Główne aromaty to: słony karmel, cytrusy i kwiaty. W posmaku najbardziej wyraźna jest czekolada deserowa. Body kremowe. Dobrze łączy się z mlekiem.

SAGITTARIUS

Strzelec, to mieszanka ziaren o niebywałym stosunku owocowych nut pochodzących z kawy z Kenii oraz Kolumbii do kremowej konsystencji i długiego słodkiego finiszu, za które odpowiadają ziarna z Brazylii. W połączeniu z mlekiem w smaku przypomina lekko owocowe ptasie mleczko. W klasycznej, czarnej, formie smak długo się rozwija, lepka słodycz wspaniale komponuje się z wysokiej jakości kwasowością, a posmak chciałoby się, żeby się nie kończył.