FAQ – Najczęstsze pytania i odpowiedzi


 

1.Pytania ogólne

a)Co to jest piec Bullet i dla kogo jest przeznaczony

Bullet R1 to  indukcyjny bębnowy piec do kawy zielonej o pojemności 1 kg, który jest dostępny zarówno w modelach 110-127 V, jak i 200-250 V. Użytkownicy mogą ustawić temperaturę podgrzewania i kontrolować moc (P1~P9, 350~1550 watów), prędkość wentylatora (12 stopni) i prędkość bębna (1-9) podczas pieczenia. Podczerwony czujnik temperatury ziarna (IBTS) generuje dane w czasie rzeczywistym, które są nanoszone na profil palenia za pomocą naszego oprogramowania RoasTime. Profile te można wymieniać z innymi użytkownikami na Roast.World i odtwarzać automatycznie. Piece są dostarczane z tacą chłodzącą, filtrem i zestawem narzędzi. Zestaw zawiera również próbnik do pobierania próbek w trakcie palenia.
Bullet R1 jest idealny dla domowych kawoszy, którzy poszukują pieca o dużej pojemności i wielu możliwościach kontroli. Może być również używany przez profesjonalistów jako sampler lub w kawiarni.

 

b)Czy to skomplikowane?

Nie, na Bullet R1 można łatwo wypalić dobrą kawę. Nasz przewodnik „Twoje pierwsze palenie, krok po kroku” jest skarbnicą przydatnych informacji dla nowych użytkowników Bullet, a także zawiera przykładowy „przepis” na palenie, który pomoże Ci od razu zacząć.

Ale naprawdę musisz mieć plan, jeśli chcesz szybko zapoznać się z paleniem kawy i zacząć podejmować dobre decyzje podczas palenia. Chociaż wszyscy uwielbiają precyzyjną kontrolę procesu palenia, którą oferuje Bullet R1, może to być miecz obusieczny dla początkujących. Jeżeli więc nigdy nie paliłeś kawy możesz czuć się odrobinę przytłoczony, więc oferujemy kompleksowe wsparcie w tym zakresie!

 

c)Czy Bullet nadaje się do mojego biznesu?

Tak i nie. Bullet R1 nie został zaprojektowany do intensywnego użytku komercyjnego i istnieje limit 100 kg/miesiąc w celu utrzymania gwarancji. Jeśli chcesz palić więcej to, musisz szukać większego pieca.
Nie zalecamy polegania na Bullet jako jedynym piecu dla Twojej palarni, ponieważ w przypadku problemu wymagającego rozwiązania  i naprawy mogą wystąpić pewne przestoje, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoją stabilność.
Istnieje jednak wiele przykładów udanych mikro-palarni i kawiarni, które intensywnie wykorzystują nasz piec.

 

d)Gdzie nauczę się dobrze palić kawę?
U NAS!

 

e) Czy Bullet dymi?

Tak. Ilość dymu będzie zależeć od tego, ile palisz kawy i jak ciemno palisz. Na przykład 500g partia jasno palonej kawy wytworzy znacznie mniej dymu niż 1kg kawy doprowadzonej do drugiego cracku. W tym drugim przypadku będziesz musiał usunąć dym na zewnątrz.

 

f)Gwarancja

2 lata gwarancji

 

g)Co z naprawą i częściami zapasowymi?

Skontaktuj się z nami, ogarniemy to.

 

h)Czy Bullet wymaga konserwacji?

Tak. Profesjonalne maszyny do palenia kawy wymagają rutynowej konserwacji. W przypadku Bulleta, to ile czasu potrzeba do utrzymania go w czystości i poprawnego działania, będzie wynikało z tego, ile, jak ciemno i jak dużo palisz.
Szczegółowe zalecenia dotyczące konserwacji znajdują się w instrukcji.

 

2. Pytania Techniczne

a)Ile dziennie mogę wypalić

Nie ma dziennych limitów, ale żeby utrzymać gwarancję, nie możesz wypalić więcej niż 100 kg w miesiąc

 

b)Jaki zasyp jest najlepszy?

To, co rozumiemy przez „najlepszy”, może się różnić w zależności od użytkownika, więc to zależy od Ciebie.
Możemy po pierwsze powiedzieć, że czujnik temperatury ziarna na podczerwień (IBTS) Bulleta dostarczy użytecznych danych w dowolnym zakresie od 200g do 1000g, i że Bullet jest w stanie w krótkim czasie przenieść obciążenie 1 kg do pierwszego cracku.

Odpowiednia wielkość zasypu będzie ostatecznie zależeć od tego, ile kawy potrzebujesz i od tego, jak dokładnej kontroli nad paleniem oczekujesz. Na przykład, chociaż możliwe jest uruchomienie Bulleta z pełną mocą i ukończenie 1 kg zasypu w mniej niż dziesięć minut, może się okazać, że ogranicza to Twoją kreatywność. To jeden z powodów, dla których niektórzy użytkownicy mogą preferować partie 800g.

 

c)Jak odprowadzać spaliny?

Bullet R1 jest dostarczany bez okominowania. Oznacza to, że być może będziesz musiał zaprojektować swój własny system wentylacji. Jak to zrobić, zależy od wielu czynników. Osoby, które mają tendencję do palenia głównie w lekkich i małych partiach, mogą palić pod okapem.
Ale ludzie, którzy palą ciemno, będą potrzebować czegoś więcej. Podręcznik daje użytkownikom porady, jak najlepiej skonfigurować rozwiązanie wentylacyjne — co należy, a czego nie należy robić. Aby ułatwić Ci pracę, oferujemy na stronie adaptery wydechowe do wydrukowania w 3D.

 

3)Oprogramowanie

a)Czy Bullet jest kompatybilny z Artisanem, albo Cropsterem?

Kompatybilność z Cropsterem pojawi się wkrótce. Istnieje możliwość połączenia naszego pieca z Artisanem, ale może to doprowadzić do niestabilności. Rekomendujemy korzystanie z naszego dedykowanego oprogramowania RoasTime

 

b)Jakie programy współpracują z R1?

Bullet współpracuje z naszym własnym oprogramowaniem RoasTime.
Istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z RoasTime. W porównaniu do palenia ręcznego, palenie oparte na danych daje większą szansę na dokładne zrozumienie, co dzieje się podczas palenia. Jest to potężne narzędzie do nauki, które, wzbogacone o doświadczenie w paleniu i wyniki w cuppingach, doprowadzi do znacznie lepszej kawy, niż byłoby to możliwe w innym przypadku. Otwiera również świat automatycznych trybów palenia opartych na „Profilach” oraz możliwość wymiany profili palenia z innymi użytkownikami.
Jeszcze ważniejszym powodem, dla którego warto korzystać z RoasTime, jest aktualizowanie oprogramowania sprzętowego i przesyłanie danych debugowania na nasze serwery. W ten sposób, jeśli coś pójdzie nie tak z Twoim piecem, nasz zespół wsparcia będzie mógł przejrzeć jej dane i rozwiązać twój problem. To niesamowite narzędzie do rozwiązywania problemów, które zaoszczędzi wszystkim czas, a niektóre problemy można *tylko* wykryć i rozwiązać za pomocą tych danych.