Mamy certyfikat „Zrobione w Szczecinie”!


Zdrowe batony; antysmogowe farby; wyroby ze stali oraz jachty motorowodne to produkty i usługi, które zdobyły nagrodę „Zrobione w Szczecinie” w kolejnej, piątej edycji konkursu miasta. W gronie nowych ambasadorów pojawiliśmy się również my, jako rzemieślnicza, lokalna palarnia kawy Qualia Caffe.

10 produktów i tyle samo usług zostało wyróżnionych certyfikatami marki „Zrobione w Szczecinie 2021”. Uroczyste ogłoszenie laureatów wraz z wręczeniem pamiątkowych certyfikatów i statuetek odbyło się 17 listopada w Willi Lentza.

Celem konkursu realizowanego przez Urząd Miasta Szczecin i Agencję Rozwoju Metropolii Szczecińskiej jest promocja produktów i usług lokalnych, wyróżniających się najwyższą jakością.

Nagroda „Zrobione w Szczecinie” z pewnością podnosi prestiż wyróżnionych produktów czy usług i świadczy o ich lokalnym charakterze i wysokiej jakości – mówił Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Szczecin. – Laureaci, poprzez swoje produkty i usługi, są ambasadorami Szczecina. Doceniamy to i bardzo im za to dziękujemy. Jesteśmy z Was dumni.

Zgłosiliśmy się do konkursu, ponieważ jesteśmy szczecińską palarnią, która tworzy autorskie kawy z segmentu premium oraz specialty, a w naszej ofercie można znaleźć białą linię pod nazwą „Szczecińskie Klimaty”. Kawy z tej serii nawiązują zarówno nazwą, jak i grafiką do naszego miasta. Wśród kaw są m.in. Szczeciński Sztos z dźwigozaurami na etykiecie oraz Szczeciński Przelew/Zalew. Ponadto w Qualii za wypalanie kawy odpowiada head roaster Paweł Drzażdżewski, który jest obecnym Mistrzem Polski Roasting i będzie reprezentował kraj na Mistrzostwach Świata w paleniu kawy w 2022 r. – mówi Magdalena Bretes z działu marketingu Qualia Caffe.

Z początkiem nowego roku rozszerzymy linię o cztery mieszanki. Pojawi się Stoczniowa Robota, Ale Kosmos, Pokusa Krokusa oraz Prawy Brzeg. Grafiki do opakowań stworzył znany szczeciński artysta Łukasz Bogdanowicz.