Aktualności


KAWOWY SZCZECIN cz. II


18-19 maja 2024 w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18 odbędzie się kolejne wielkie spotkanie szczecińskich kawoszy! Przez cały weekend trwa bowiem trzecia edycja Festiwalu Kawy Szczecińskiego Bazaru Smakoszy, a w samą niedzielę – Qualia Caffe wraz z Agnieszką Wolską ze Stowarzyszenia Kawowego Caturra Verein zapraszają na Szczecińskie Eliminacje do Mistrzostw Polski Aeropress 2024!

Świąteczna Kolekcja Qualia 2023


Informujemy, że nasza Kolekcja Świąteczna jest już gotowa. W ofercie znajdziecie aromatyczne kawy, zimowe napary, orzechy laskowe w mlecznej czekoladzie z kawą oraz zestawy. Tak jak w ubiegłych latach proponujemy produkty z personalizowanymi etykietami.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Restauracja Octopus Restaurant


Jak co piątek przedstawiamy naszego kolejnego wspaniałego partnera w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”. Dzisiaj siedzimy sobie w przytulnym miejscu – Octopus Restaurant, nieopodal molo w Międzyzdrojach i w niedalekiej odległości od plaży.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Invest in Szczecin Open 2023


Dzisiaj w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia” jeszcze kilka kadrów z największej imprezy tenisowej w Polsce – Invest in Szczecin Open 2023. Wydarzenie odbyło się, podobnie jak dwadzieścia dziewięć poprzednich edycji, na ziemnych kortach przy al. Wojska Polskiego 127 w Szczecinie.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – XIV Ogólnopolski Zlot Autostopowiczów


DZIEŃ KAWY!!! Ponoć nikt tak nie docenił naszej kawki, jak uczestnicy XIV Ogólnopolskiego Zlotu Autostopowiczów, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Autostopowiczów Polskich. A sesja z kawą wpisała się już prawie w stały harmonogram zlotów!

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Festiwal Kawy i Herbaty w OFF Marinie


Dziękujemy, że tak licznie odwiedziliście nasze stoisko podczas pierwszego bazarowego Festiwalu Kawy i Herbaty w Szczecinie w OFF Marinie! 🤩☕🍵 Weekend 16-17 września był sztosem.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Restauracja Chałupa


W dzisiejszy piątek przedstawiamy kolejnego, wspaniałego partnera w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”. Przy Południowej 9 w Szczecinie znajduje się przytulny lokal w sielskim stylu – Restauracja Chałupa.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Xcomp


Dzisiaj w piątkowym cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia” dosyć nietypowo, ponieważ nie będzie kawiarni, restauracji ani hotelu. Chcielibyśmy przedstawić naszego kolejnego wspaniałego partnera tym razem biurowego – integratora IT Xcomp.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Restauracja ORRO


W kolejny piątek przedstawiamy nowego, wspaniałego partnera w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”. W sercu przepięknego Lasu Arkońskiego znajduje się Restauracja ORRO.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Kokos Bar


W pięknych okolicznościach przyrody – na obszarze Natura 2000 na przystani jachtowej nad Jeziorem Dąbie znajduje się Kokos Bar.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Festiwal Kawy i Herbaty w Szczecinie


Kawa Qualia na FESTIWALU KAWY I HERBATY W SZCZECINIE!

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – The Kitchen Meet & Eat


Jak co piątek przedstawiamy naszego kolejnego wspaniałego partnera w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”. Dzisiaj siedzimy sobie w przytulnym miejscu ze wspaniałym widokiem na lewy brzeg Odry – w restauracji The Kitchen Meet & Eat.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Restauracje Sabat


Piątek, a więc można trochę wychillować… My do tego polecamy miejscówki u naszego kolejnego wspaniałego partnera w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”. Jesteśmy w trzech lokalizacjach – Restauracje Sabat.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Resort Grand Laola Spa


Przenosimy się w przepiękne miejsce, pełne jodu, szumu fal, piaszczystych plaż i romantycznych zachodów słońca! W Pobierowie oprócz niewątpliwych uroków przyrody znajdziecie naszego wspaniałego partnera – GRAND LAOLA SPA

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Mazda Kozłowski w Szczecinie


Dzisiaj zaglądamy do MAZDA KOZŁOWSKI SZCZECIN – jedynego autoryzowanego salonu i serwisu marki w regionie.

Piątkowy cykl naszych partnerów – Toyota Kozłowski


W dzisiejszym cyklu piątkowych partnerów, przedstawiamy naszego wieloletniego Toyota Kozłowski. Salony tego dealera znajdziecie w Szczecinie przy ul. Mieszka I oraz Struga 17 (zaraz obok naszej palarni kawy!), a także w Nowogardzie.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – bistro Na Fali w Morskie Centrum Nauki


Niezmiernie nam miło, ponieważ do grona naszych partnerów, dołączył kolejny wspaniały lokal Na Fali i możemy dzisiaj go przedstawić w piątkowym cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”. Lokal znajduje się w Morskim Centrum Nauk.

Kawowy Szczecin cz. I – videorelacja Pomorze Zachodnie


Dzisiaj w piątkowym cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia” jeszcze raz przeniesiemy się do Ogrody Śródmieście i szczecińskie eliminacje Aeropress Poland, ponieważ dostaliśmy wspaniały film autorstwa Pomorze Zachodnie.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Między wierszami


Między wierszami kawiarnia – księgarnia to kolejne miejsce na naszym kawowym szlaku, do którego dostarczamy świeżo paloną, aromatyczną kawę.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Eccolo – Świadome Lody


Dzisiejszy cykl „Gdzie napijesz się kawy Qualia” powinien nosić nazwę „Gdzie zjesz kawę Qualia” , ponieważ w gronie naszych wspaniałych partnerów mamy Eccolo – Świadome Lody.

Kawowy Szczecin cz. I już za nami! Relacja z wydarzenia


Za nami pierwsza część serii wydarzeń Kawowy Szczecin. Jedną z głównych atrakcji były szczecińskie eliminacje do Mistrzostw Polski Aeropress 2023.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Ristorante La Strada


Piątek, a więc czas przedstawić naszego kolejnego partnera. W Stargardzie przy ul. Szczecińskiej 17 w przyziemiu zabytkowej kamienicy Domu Kultury Kolejarza znajdziecie przyjemny lokal pod nazwą Ristorante La Strada.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Ogrody Śródmieście w Szczecinie


W ten piątek prezentujemy kolejnego wspaniałego partnera w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”. Ogrody Śródmieście (bo o nich dzisiaj mowa) to także gospodarz naszego najbliższego kawowego wydarzenia. Ogrody Śródmieście to miejsce spotkań, które łączy kulturę, sztukę, gastronomię i rozrywkę.

KAWOWY SZCZECIN cz. I


Już 27 maja w Ogrodach Śródmieście wielkie spotkanie szczecińskich kawoszy! Qualia Caffe razem z Baltic Coffee Collective i Stowarzyszeniem Kawowym Agnieszki Wolskiej Caturra Verein przygotowała kilka atrakcji dla fanów kawy wysokiej jakości ze Szczecina i okolic. Startujemy od 12:00!

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Restauracja Emilio


Restauracja Emilio to kolejne miejsce na naszym kawowym szlaku, do którego dostarczamy aromatyczną, włoską kawę. Z pewnością nie ma w Szczecinie fana włoskiej kuchni, który choć raz nie odwiedził rodzinnej restauracji Emilio przy Alei Fontann.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Może wina? w Szczecinie


Może wina? to zarówno winiarnia, jak i sklep z winem. W lokalu można spokojnie usiąść przy stoliku, a później kupić kolejną butelkę ulubionego trunku na wynos. A jest w czym wybierać, bo Może wina? to w tej chwili prawie 400 różnych win.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Mistral w Świnoujściu


W ten piątek prezentujemy naszego kolejnego wspaniałego partnera w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”. Przenosimy się na północno-zachodni kraniec Polski, a dokładnie do uzdrowiskowego miasta Świnoujście. Tam przy promenadzie znajduje się niewielka, lecz urokliwa Mistral – Restauracja.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Aeropress 2023 w Szczecinie


Dzisiaj wyjątkowo w naszym piątkowym cyklu, ponieważ kawy Qualia będzie można skosztować 27 maja na eliminacjach do Mistrzostw Polski AeroPress 2023! Nasza palarnia będzie hostem regionu zachodniopomorskiego.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – RAZEM place for us


W naszym piątkowym cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia” kolejny wspaniały partner – nowo otwarte bistro RAZEM place for us. Miejsce, w którym kochają gotować i karmić ludzi. Mówią o sobie: „przystań dla poszukujących niepospolitych smaków”.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – TRAFO Books & Coffee


Miejsce szczególne – centrum sztuki współczesnej, które mieści się w odrestaurowanym budynku zabytkowej transformatorowni TRAFO. A w nim urocza kawiarnio-księgarnia TRAFO Books & Coffee.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Restauracja Chief by The Kitchen


Chief by The Kitchen to młodsza siostra legendarnej szczecińskiej restauracji Chief. Zrodzona z tradycji i miłości do dobrej kuchni, a w szczególności jej śródziemnomorskiej odmiany.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Restauracja Industrialna


Dzisiaj gościmy nad polskim morzem, a dokładnie w uzdrowiskowej miejscowości – Świnoujście. W okolicy plaży, w świetnej lokalizacji przy Alei Baltic Park Molo znajduje się Restauracja Industrialna.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Sportfit Squash & Fitness


Mamy piątek, więc czas na prezentację kolejnego wspaniałego partnera Qualii. Dzisiaj nietypowo, ponieważ nie będzie to lokal gastronomiczny, a centrum sportowe Sportfit Squash & Fitness Szczecin.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Restauracja Tajska w Szczecinie


Przedstawiamy naszego kolejnego wspaniałego partnera – restaurację Tajska. Przy Jagiellońskiej 11 w Szczecinie, bez paszportu, bagażu, biletu i długich godzin czekania można przenieść się do odległej i egzotycznej Tajlandii.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Restauracja Bonjour w Szczecinie


Restauracja powstała z miłości do kuchni francuskiej. W karcie znajdziecie typowo francuskie dania jak chociażby Croque Madame, Croque Monsieur czy Crêpes suzette.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – PRIMA BEER & Restaurant w Międzyzdrojach


Kolejny piątek i świetna okazja, żeby zaprezentować następnego wspaniałego partnera. W części kompleksu apartamentowego Aquamarina PRIMA w Międzyzdrojach znajdziecie lokal PRIMA BEER & Restaurant.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Kawiarnia Cuda Wianki Słodkie w Stalowej Woli


Codziennie w uroczych okolicznościach Cuda Wianki Słodkie osładzają życie swoim gościom, robią piękne, słodkie stoliki na wesela oraz torty na wszystkie możliwe okazje.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Kawiarnia Pleciuga Caffe


Kawiarnia Pleciuga Caffe istnieje od 2016 roku jako nieodłączny element teatru o tej samej nazwie. Pleciuga Caffe to miejsce dedykowane rodzicom z dziećmi.

Limitowana Edycja Znaki Zodiaku 2023


Niczym Feniks z popiołów, tak nasza Limitowana Edycja Znaki Zodiaku odradza się i po roku przerwy powraca na nasze półki.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Autostopowy Sylwester


Dzisiaj w piątkowym cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia” wyjątkowa sytuacja. Przed Państwem piękni i ciekawi świata ludzie ze Stowarzyszenie Autostopowiczów Polskich.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Restauracja Radecki


Rodzinna restauracja, w której już drugie pokolenie pisze swoją historię. Firmę założył Zbigniew Radecki w 2006 roku z 25-letnim doświadczeniem pracy w gastronomii w Polsce i Niemczech.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – MoZaIKa w Szczecinie


Wchodząc do MoZaIKi w pierwszej kolejności powita Was aromat świeżo mielonej kawy, z ziaren wybieranych z dużym zaangażowaniem i świadomością przez właścicielki pod czujnym okiem zespołu Qualii.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Symfonia Cafe Club


Mamy piątek, a więc prezentujemy naszego kolejnego wspaniałego partnera w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”. Znajdujemy się dzisiaj w samym sercu Szczecina przy ul. Kopernika 1, a dokładniej w Symfonia Cafe Club.

Kawa Qualia na Eska Business Party by Grupa Polmotor


Na zaproszenie KIA Polmotor oraz ESKA Szczecin News 18 listopada pojawiliśmy się na największym biznesowym wydarzeniu w regionie, czyli IV edycji Eska Business Party by Grupa Polmotor! Zobaczcie relację z wydarzenia.

Świąteczna kolekcja Qualia 2022


Magię świąt Bożego Narodzenia tworzą niepowtarzalne zapachy i to one przywołują wiele miłych wspomnień – pomarańczy, przypraw korzennych, świeżo zaparzonej kawy… A właśnie te aromaty odkryjecie w naszej świątecznej kolekcji Qualia.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – restauracja Rydla 52


Z racji piątkowego cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”, przedstawiamy naszego kolejnego wspaniałego partnera, któremu dostarczamy świeżo paloną i aromatyczną kawę.

Qualia Black Week 2022 – cały tydzień PROMOCJI


Zaczynamy Qualia Black Week 2022! Przez cały tydzień od 21 do 27 listopada -20% rabatu na rzemieślniczą kawę z naszej palarni Qualia Caffe.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – kawiarnia Coffee House Szczecin


Z racji piątkowego cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”, przedstawiamy naszego kolejnego wspaniałego partnera, któremu dostarczamy świeżo paloną i aromatyczną kawę. Przed Państwem Coffee House Szczecin!

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Eska Business Party by Grupa Polmotor


Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Zielone Patio – lunch & bistro


Zielone Patio – lunch & bistro to kolejne miejsce na naszym kawowym szlaku i w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”.
Restauracja znajduje się w samym centrum Szczecina, a dokładnie na pierwszym piętrze nowoczesnego biurowca Posejdon.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Restauracja Wenecja Restaurant & Pizza


Z racji piątkowego cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”, przedstawiamy naszego kolejnego wspaniałego partnera, któremu dostarczamy świeżo paloną i aromatyczną kawę. Dzisiaj gościmy w Gryfinie w Wenecja Restaurant & Pizza.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Restauracja Messa w Kamieniu Pomorskim


W piątkowym cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”, w którym prezentujemy naszych wspaniałych partnerów, dzisiaj odwiedzamy bardzo urokliwe miejsce w Kamieniu Pomorskim. Nad samą mariną, w odległości kilku metrów od jachtów znajduje się restauracja Messa-Pub&Restaurant.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Święto Kawy w Tietoevry Poland


Dzisiaj w cyklu – miejsce, w którym można było napić się kawy Qualia. Dokładnie 29 września z okazji Święta Kawy na specjalne zamówienie pojawiliśmy się w firmie z branży zaawansowanych systemów informatycznych Tietoevry Poland.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Big Wall – Centrum Wspinaczkowe Szczecin


W cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”, w którym prezentujemy naszych wspaniałych partnerów, dzisiaj zahaczamy o sportową mapę Szczecina. Ku uciesze fanów tego rodzaju aktywności pojawiło się kilka lat temu Centrum Wspinaczkowe Big Wall.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – kawiarnia Przystanek Wołczkowo


Dzisiaj gościmy w Wołczkowie. Poznajcie miejsce z cudowną energią, od progu pachnące świeżymi, słodkimi wypiekami! Przed Państwem Przystanek.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – restauracja To Tu & To Tam


Dzisiaj w naszym cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia” bardzo wyjątkowo! Naszego partnera (dawniej Elegancko Cafe) To Tu & To Tam odwiedziła Pani Magda Gessler i jej Kuchenne Rewolucje

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Forno Nero – Cucina Italiana w Szczecinie


W samym sercu miasta, w nowoczesnym biurowcu Posejdon znajduje się prawdziwie włoska restauracja Forno Nero – Cucina Italiana.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – sieć lodziarni Solony Karmel w Szczecinie


Jeśli ktoś jeszcze nie próbował pysznych lodów z Solonego, powiemy tak – warto!

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – restauracja Piastów30


Dzisiaj gościmy w Piastów30 – niepowtarzalnej restauracji, w której można doświadczyć biznesowej energii w połączeniu z ciepłem domowego zacisza.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Vito i Bella House


Vito i Bella House to miejsce dla prawdziwych miłośników przygód, wspinaczki i dobrej zabawy. Znani YouTuberzy, Vito i Bella zapraszają na niezapomnianą podróż po swoim świecie.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Radiowy Tydzień z Kawą – Radio Szczecin

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Radiowy Tydzień z Kawą – Radio Szczecin


Pod koniec lipca qualiowy trener baristów Michał Żmuda budził mieszkańców Szczecina czarną, mocną i aromatyczną kawą w plenerowym studiu Radia Szczecin.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – lodziarnia ŚmietAnkowa w Szczecinie

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – lodziarnia ŚmietAnkowa w Szczecinie


Dzisiaj odwiedzamy słodki, mały punkt na mapie Szczecina zlokalizowany przy ul. Grodzkiej – lodziarnię ŚmietAnkową. Skosztujecie tutaj naturalnych lodów w oryginalnych smakach i aromatycznej kawy.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – kawiarnia Kawowe Alternatywy w Goleniowie

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – kawiarnia Kawowe Alternatywy w Goleniowie


Dziś pora na kawiarnię Kawowe Alternatywy. W tej przytulnej aranżacji skosztujesz szlachetnych kaw o najwyższej jakości, które mogą zostać zaparzone z wykorzystaniem metod alternatywnych lub w ekspresie ciśnieniowym.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – kawiarnia Może kawy? Niechorze

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – kawiarnia Może kawy? w Niechorzu


Może kawy? Jasne, że tak! Na pyszną aromatyczną kawę Qualia zapraszamy do naszego wieloletniego partnera – kawiarni w Niechorzu.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – kawiarnia specialty Golden Ticket Poznań

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – kawiarnia specialty Golden Ticket Poznań


W kolejnej odsłonie piątkowego cyklu Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – kawiarnia specialty Golden Ticket Poznań. Zapraszamy na kawy przelewowe i z ekspresu kolbowego, w kawiarni możecie spróbować naszych kaw w żółtych paczkach i z linii Szczecińskie Klimaty.

Cykl spotkań, gdzie napijesz się kawy Qualia - Szyszka Restaurant and Cafe Szczecin

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Szyszka Restaurant&Cafe Szczecin


W kolejnej odsłonie piątkowego cyklu “Gdzie napijesz się kawy Qualia” przedstawiamy naszego partnera Szyszka Restaurant&Cafe.

Nasz Mistrz Polski na World of Coffee 2022

Zamknięcie punktu przy ul. Jagiellońskiej 86


Coś się kończy, coś się zaczyna… Oficjalnie przestał działać nasz punkt przy Jagiellońskiej 86. Zostają w tym miejscu koncerty.com, winyle.fm oraz galeria sztuki jagiellonska86.

Nasz Mistrz Polski na World of Coffee 2022

Nasz Mistrz Polski na World of Coffee 2022


Pora na krótkie podsumowanie World of Coffee 2022. Delegacja z Qualia Caffe wspierała i dopingowała w Mediolanie reprezentantów Polski między innymi naszego head roastera – Pawła Drzażdżewskiego.

Wywiad z Mistrzem Polski Pawłem Drzażdżewskim – przed startem w Mistrzostwach Świata

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Kawiarnia Czuć Miętą Świnoujście


W ten piątek w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia” gościmy w samym sercu świnoujskiej promenady, w przytulnej restauracji Czuć miętą! W miejscu, w którym nie tylko aranżacja wnętrza nawiązuje do miętowego.

Wywiad z Mistrzem Polski Pawłem Drzażdżewskim – przed startem w Mistrzostwach Świata

Wywiad z Mistrzem Polski Pawłem Drzażdżewskim – przed startem w Mistrzostwach Świata


Kilka dni temu portal W Szczecinie opublikował wywiad z Pawłem. Dowiecie się z niego jak to się stało, że nasz Mistrz został roasterem oraz jak przygotowuje się do Mistrzostw Świata.

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Blue Marine Cafe Międzyzdroje

Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Blue Marine Cafe Międzyzdroje


Jednym z naszych wieloletnich partnerów jest Grycan Blue Jan, który prowadzi kawiarnię Blue Marine Cafe w Międzyzdrojach przy molo. Zjecie tam wspaniałe lody, wyszukane i pyyyyszne ciasta, desery i naleśniki, a do tego wypijecie oczywiście aromatyczną, świeżo paloną kawę z naszej palarni.

Z cyklu „Gdzie można napić się kawy Qualia” – Catering kawowy Van Graaf

Z cyklu „Gdzie można napić się kawy Qualia” – Catering kawowy Van Graaf


Co roku, bierzemy udział w wyjątkowym wydarzeniu VAN GRAAF Late Night Shopping jako kawowe wsparcie! W czwartek – 02.06 klienci VAN GRAAF mieli okazję poznać obowiązujące w modzie trendy.

Konkurs „Zostań naszym influ-testerem!”

Z cyklu „Gdzie można napić się kawy Qualia” – Kia Polmotor Stars Cup


Trzecia odsłona cyklu to nie miejsce, do którego możecie pójść się napić naszej kawy lecz catering kawowy podczas imprezy Kia Polmotor Stars Cup. W weekend 21-22 maja mieliśmy okazję parzyć kawę podczas wydarzenia dla pasjonatów tenisa.

Konkurs „Zostań naszym influ-testerem!”

Cykl „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Część II. Szczeciński Bazar Smakoszy


W drugiej części naszego cyklu mamy przyjemność pochwalić się naszą obecnością na Szczecińskim Bazarze Smakoszy, który niedawno obchodził piąte urodziny! Gorąco polecamy wpaść do klimatycznej kafejki przy Chmielewskiego 18 do OFF Mariny.

Konkurs „Zostań naszym influ-testerem!”

Konkurs „Zostań naszym influ-testerem!”


Lubisz próbować nowości, a także dzielić się opiniami ze swoją społecznością? Zostań naszym influ-testerem! My wysyłamy do Ciebie kawki, a Ty sobie je w domu na spokojnie zaparzasz, testujesz i piszesz nam, czy smakuje.

Nowy cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Część I. De Novo Szczecin

Nowy cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Część I. De Novo Szczecin


Po co powstał ten cykl? Bo pytacie gdzie możecie napić się naszej kawy i dlatego że lubimy się chwalić naszymi produktami i naszymi partnerami. Dostarczamy kawę, sprzęt i szkolenia, ale to nasi partnerzy sprawiają, że w ich lokalach dzieje się magia 🙂

Cztery kawy specialty z Kolumbii z jednej plantacji

Cztery kolumbijskie kawy z jednej plantacji


Niedawno Paweł miał okazję testować cztery różne kawy z jednej plantacji – Finca La Indonesia w Kolumbii, dzięki temu powstał niezwykły projekt. Pierwszy w raz w naszej historii na półce pojawiły się 4 kawy specialty z jednej plantacji, dając możliwość porównania jak różne odmiany i obróbki ziaren wpływają na jej aromat i smak.

Premiera kaw z linii Szczecińskie Klimaty

Premiera kaw z linii Szczecińskie Klimaty


Z wielką, nieukrywaną radością przedstawiamy gotowy projekt pod nazwą Szczecińskie Klimaty. Wszystkie kawy z tej serii charakteryzują się najwyższą jakością segmentu speciality . Opakowania nawiązują zarówno nazwą, jak i grafiką do Szczecina – miasta, z którego się wywodzimy i w którym działamy jako palarnia kawy.

Qualia Caffe podczas Warsaw Coffee Festival’u

Qualia Caffe podczas Warsaw Coffee Festival’u


Co to był za weekend! W dniach 12-13 lutego podczas Warsaw Coffee Festival’u , Pałac Kultury i Nauki odwiedziło tysiące osób. Podczas dwóch dni wystawiało się blisko 100 wystawców z branży kawowej (nie tylko z Polski).

Mamy certyfikat „Zrobione w Szczecinie”!

Mamy certyfikat „Zrobione w Szczecinie”!


W gronie nowych ambasadorów pojawiliśmy się również my, jako rzemieślnicza, lokalna palarnia kawy Qualia Caffe.

Nowe kawy #TeamPoland - współpraca Qualia, Coffeedesk i SCA

Projekt #TEAMPOLAND


Podczas burzy mózgów ludzi z Coffeedesk, SCA Poland oraz Qualia Caffe powstał wyjątkowy projekt kaw pod nazwą #TEAMPOLAND, którego założeniem jest wsparcie finansowe kawowych mistrzów w przygotowaniach do Mistrzostw Świata 2022.

Brazilian Coffee Day

Brazilian Coffee Day


Zapraszamy 9 października w godz. 11-20 wszystkich miłośników kawy do świętowania „BRAZILIAN COFFEE DAY” 🇧🇷

Qualia Caffe – otworzyliśmy punkt w centrum Szczecina

Relacja z otwarcia punktu Qualia Caffe w centrum Szczecina!


Otworzyliśmy nasz nowy punkt na Lewobrzeżu. Zapraszamy po kawę w ziarnach, na wynos i po odbiór zamówień ze sklep i internetowego www.qualiashop.pl

Qualia Caffe – otwieramy punkt w mieście!

Qualia Caffe – otwieramy punkt w mieście!


Wielkie otwarcie nowego punktu Qualia Caffe w Szczecinie!

Specialty Coffee Tasting Box – Święto Kawy is coming!

Specialty Coffee Tasting Box – Święto Kawy is coming!


Święto Kawy zbliża się wielkimi krokami! Dołącz do nas, odkryj tajemnicę zestawu degustacyjnego i przeprowadź w swoim domu profesjonalny cupping!

Qualia Caffe w Radio Szczecin

Qualia Caffe w Radio Szczecin


W każdy piątek sierpnia mogliście i nadal możecie spotkać nas i usłyszeć w Radio Szczecin. Dzielimy się wiedzą o naszej pasji, czyli kawie oraz samą kawą. Do zobaczenia i usłyszenia!

Szkolenia z Coffee Support w Szczecinie

Szkolenia z Coffee Support w Szczecinie


We współpracy z Qualią w sierpniu odbędą się cztery kursy prowadzone przez Martę Niwińską oraz Błażeja Walczykiewicza z Coffee Support. Uczestnicy mogą wybrać spośród czterech szkoleń: Barista Skills, Brewing, Sensory Skills oraz Water.

Bezpłatne warsztaty MONIN dla partnerów

Bezpłatne warsztaty MONIN dla partnerów


Regularnie organizujemy bezpłatne warsztaty z MONIN Polska SCM dla naszych partnerów gastronomicznych. Podczas warsztatów uczestnicy poznają praktyczne sposoby na wykorzystanie produktów MONIN.

Qualia podczas Eska Rider Show 2021

Qualia podczas Eska Rider Show 2021


Pasjonaci motocykli, miłośnicy ryku silników i wiatru we włosach powitali nadchodzące lato. W Drawsku Pomorskim odbyło się największe wydarzenie w regionie – ESKA RIDER SHOW 2021.

Kawa Qualia na Szczecińskiem Bazarze Smakoszy

Kawa Qualia na Szczecińskiem Bazarze Smakoszy


Od niedawna podczas Szczecińskiego Bazaru Smakoszy można spróbować aromatycznej kawy z naszej lokalnej palarni Qualia Caffe. Co niedzielę w klimatycznej kafejce dostaniecie pyszną kawę na wynos.

Qualia Caffe Szczecin Aktualności Aktualizacja Szczecińskiego Sztosa

Aktualizacja Szczecińskiego Sztosa


Jest i on – Szczeciński Sztos 2.1! Znana i bardzo lubiana przez Was kawa w nowej odsłonie! Sztos 2.1 to wyborne połączenie trzech rodzajów ziaren arabiki pochodzących z Brazylii (region Minas Gerais), Etiopii (region Guji) oraz Gwatemali (region Huehuetenango).

Qualia Caffe Aktualności - Szczecin Szkolenia Sensory Skills z Coffee Support

Szkolenia Sensory Skills z Coffee Support


Coffee Support to firma szkoleniowo-konsultingowa dla branży gastronomicznej, która oferuje szkolenia i konsulting dla palarni kawy, kawiarni oraz firm z branży Horeca. W ofercie tego ośrodka szkoleniowego SCA można znaleźć takie kursy jak Coffee Skills Barista, Brewing oraz Sensory.

Qualia Caffe Szczecin Aktualności Limitowana edycja speciality – Znaki Zodiaku

Limitowana edycja speciality – Znaki Zodiaku


Na początku roku 2021 w naszej ofercie pojawiła się nowa, bardzo limitowana edycja kaw „Znaki Zodiaku”. Seria składa się z limitowanych blendów z segmentu speciality, wypalonych pod espresso i pakowanych po 500 g.