Aktualności


Nowy cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Część I. De Novo Szczecin

Nowy cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Część I. De Novo Szczecin


Po co powstał ten cykl? Bo pytacie gdzie możecie napić się naszej kawy i dlatego że lubimy się chwalić naszymi produktami i naszymi partnerami. Dostarczamy kawę, sprzęt i szkolenia, ale to nasi partnerzy sprawiają, że w ich lokalach dzieje się magia 🙂

Cztery kawy specialty z Kolumbii z jednej plantacji

Cztery kolumbijskie kawy z jednej plantacji


Niedawno Paweł miał okazję testować cztery różne kawy z jednej plantacji – Finca La Indonesia w Kolumbii, dzięki temu powstał niezwykły projekt. Pierwszy w raz w naszej historii na półce pojawiły się 4 kawy specialty z jednej plantacji, dając możliwość porównania jak różne odmiany i obróbki ziaren wpływają na jej aromat i smak.

Premiera kaw z linii Szczecińskie Klimaty

Premiera kaw z linii Szczecińskie Klimaty


Z wielką, nieukrywaną radością przedstawiamy gotowy projekt pod nazwą Szczecińskie Klimaty. Wszystkie kawy z tej serii charakteryzują się najwyższą jakością segmentu speciality . Opakowania nawiązują zarówno nazwą, jak i grafiką do Szczecina – miasta, z którego się wywodzimy i w którym działamy jako palarnia kawy.

Qualia Caffe podczas Warsaw Coffee Festival’u

Qualia Caffe podczas Warsaw Coffee Festival’u


Co to był za weekend! W dniach 12-13 lutego podczas Warsaw Coffee Festival’u , Pałac Kultury i Nauki odwiedziło tysiące osób. Podczas dwóch dni wystawiało się blisko 100 wystawców z branży kawowej (nie tylko z Polski).

Mamy certyfikat „Zrobione w Szczecinie”!

Mamy certyfikat „Zrobione w Szczecinie”!


W gronie nowych ambasadorów pojawiliśmy się również my, jako rzemieślnicza, lokalna palarnia kawy Qualia Caffe.

Nowe kawy #TeamPoland - współpraca Qualia, Coffeedesk i SCA

Projekt #TEAMPOLAND


Podczas burzy mózgów ludzi z Coffeedesk, SCA Poland oraz Qualia Caffe powstał wyjątkowy projekt kaw pod nazwą #TEAMPOLAND, którego założeniem jest wsparcie finansowe kawowych mistrzów w przygotowaniach do Mistrzostw Świata 2022.

Brazilian Coffee Day

Brazilian Coffee Day


Zapraszamy 9 października w godz. 11-20 wszystkich miłośników kawy do świętowania „BRAZILIAN COFFEE DAY” 🇧🇷

Qualia Caffe – otworzyliśmy punkt w centrum Szczecina

Relacja z otwarcia punktu Qualia Caffe w centrum Szczecina!


Otworzyliśmy nasz nowy punkt na Lewobrzeżu. Zapraszamy po kawę w ziarnach, na wynos i po odbiór zamówień ze sklep i internetowego www.qualiashop.pl

Qualia Caffe – otwieramy punkt w mieście!

Qualia Caffe – otwieramy punkt w mieście!


Wielkie otwarcie nowego punktu Qualia Caffe w Szczecinie!

Specialty Coffee Tasting Box – Święto Kawy is coming!

Specialty Coffee Tasting Box – Święto Kawy is coming!


Święto Kawy zbliża się wielkimi krokami! Dołącz do nas, odkryj tajemnicę zestawu degustacyjnego i przeprowadź w swoim domu profesjonalny cupping!

Qualia Caffe w Radio Szczecin

Qualia Caffe w Radio Szczecin


W każdy piątek sierpnia mogliście i nadal możecie spotkać nas i usłyszeć w Radio Szczecin. Dzielimy się wiedzą o naszej pasji, czyli kawie oraz samą kawą. Do zobaczenia i usłyszenia!

Szkolenia z Coffee Support w Szczecinie

Szkolenia z Coffee Support w Szczecinie


We współpracy z Qualią w sierpniu odbędą się cztery kursy prowadzone przez Martę Niwińską oraz Błażeja Walczykiewicza z Coffee Support. Uczestnicy mogą wybrać spośród czterech szkoleń: Barista Skills, Brewing, Sensory Skills oraz Water.

Bezpłatne warsztaty MONIN dla partnerów

Bezpłatne warsztaty MONIN dla partnerów


Regularnie organizujemy bezpłatne warsztaty z MONIN Polska SCM dla naszych partnerów gastronomicznych. Podczas warsztatów uczestnicy poznają praktyczne sposoby na wykorzystanie produktów MONIN.

Qualia podczas Eska Rider Show 2021

Qualia podczas Eska Rider Show 2021


Pasjonaci motocykli, miłośnicy ryku silników i wiatru we włosach powitali nadchodzące lato. W Drawsku Pomorskim odbyło się największe wydarzenie w regionie – ESKA RIDER SHOW 2021.

Kawa Qualia na Szczecińskiem Bazarze Smakoszy

Kawa Qualia na Szczecińskiem Bazarze Smakoszy


Od niedawna podczas Szczecińskiego Bazaru Smakoszy można spróbować aromatycznej kawy z naszej lokalnej palarni Qualia Caffe. Co niedzielę w klimatycznej kafejce dostaniecie pyszną kawę na wynos.

Qualia Caffe Szczecin Aktualności Aktualizacja Szczecińskiego Sztosa

Aktualizacja Szczecińskiego Sztosa


Jest i on – Szczeciński Sztos 2.1! Znana i bardzo lubiana przez Was kawa w nowej odsłonie! Sztos 2.1 to wyborne połączenie trzech rodzajów ziaren arabiki pochodzących z Brazylii (region Minas Gerais), Etiopii (region Guji) oraz Gwatemali (region Huehuetenango).

Qualia Caffe Aktualności - Szczecin Szkolenia Sensory Skills z Coffee Support

Szkolenia Sensory Skills z Coffee Support


Coffee Support to firma szkoleniowo-konsultingowa dla branży gastronomicznej, która oferuje szkolenia i konsulting dla palarni kawy, kawiarni oraz firm z branży Horeca. W ofercie tego ośrodka szkoleniowego SCA można znaleźć takie kursy jak Coffee Skills Barista, Brewing oraz Sensory.

Qualia Caffe Szczecin Aktualności Limitowana edycja speciality – Znaki Zodiaku

Limitowana edycja speciality – Znaki Zodiaku


Na początku roku 2021 w naszej ofercie pojawiła się nowa, bardzo limitowana edycja kaw „Znaki Zodiaku”. Seria składa się z limitowanych blendów z segmentu speciality, wypalonych pod espresso i pakowanych po 500 g.