Palarnia kawy


Palarnia kawy Qualia Caffe

QUALIA CAFFE


Jesteśmy rodzinną firmą, wywodzącą się ze Szczecina, której początki sięgają 1995 roku. Ciekawość i pasja do kawowego świata doprowadziła nas do momentu, w którym postanowiliśmy działać w branży na wielu płaszczyznach, kompleksowo. W naszej rzemieślniczej palarni kawy tworzymy autorskie kawy z segmentu premium oraz speciality.

HORECA


Wieloletnia obecność na rynku HORECA pozwoliła nam zbudować pozycję kawowego eksperta i solidnego partnera biznesowego. Wyposażamy lokale gastronomiczne, hotele, biura (i nie tylko) w wysokiej klasy urządzenia, świeżo paloną kawę oraz herbatę najlepszej jakości. W Qualii czujemy się odpowiedzialni również za produkt końcowy, dlatego wspieramy restauratorów w zakresie profesjonalnych szkoleń baristycznych, obsługi i serwisu sprzętu gastronomicznego. W wachlarzu naszych usług można znaleźć także cateringi kawowe oraz pokazy podczas konferencji, bankietów czy imprez. Jesteśmy dystrybutorami znanych włoskich marek takich jak Vergnano, Carraro czy Illy.

Palarnia kawy Qualia Caffe oferta HORECA
Palarnia kawy Qualia Caffe sklep stacjonarny i internetowy

SKLEPY


Prowadzimy sklepy – stacjonarny przy ul. Struga 15 w Szczecinie oraz internetowy pod domeną Qualiashop.pl, w których oferujemy szeroki wybór kaw i herbat oraz sprzęt renomowanych producentów. W naszych sklepach znajdą swoje kawy zarówno koneserzy tradycyjnych włoskich smaków, jak i miłośnicy trzeciej fali kawowej. Oprócz najlepszej jakości ziaren kawy, w asortymencie posiadamy ekspresy przelewowe, kolbowe, automatyczne, do domu czy biura oraz różnego rodzaju akcesoria kawowe, również do metod alternatywnych. Fani kawy mają szeroki wybór młynków, dzbanków, czajników, wag, dripperów, chemexów, aeropresów, frenchpresów, kawiarek… a nawet porcelany i ceramiki handmade.
Koniecznie, zajrzyj do nas!

NA OSI CZASU


1995 r.

Adrian zakłada działalność w branży gastronomicznej.

2005 r.

Pamiętny i notabene pierwszy koncert Dead Can Dance w Polsce, po którym (przy okazji wizyty w Warszawie) poznajemy się z ekipą Espresso Serwis (z którego powstał obecny CoffeeLab). Do Szczecina wracamy mocno zainspirowani tematem kawy.

2005 r.

Oficjalnie powstaje Qualia Caffe, początkowo jako dystrybutor marki Vergnano, najstarszej palarni kawy we Włoszech.

Między 2005 a 2012 r.

W dalszym ciągu rozwijamy firmę Qualia Caffe. Intensywny czas szkoleń w branży kawowej oraz poszerzanie asortymentu w sklepie o znanych producentów takich jak: Harney&Sons, Carraro, Illy, La Via Del Te, Mighty Leaf czy Teahouse. Szkolenia sensoryczne z Filipem Bartelakiem oraz Latte Art z Agnieszką Rojewską i Mateuszem Gacą z Brismana Kawowego Baru.

2012 r.

Pierwsza kawa pod brandem Qualia Caffe wypalona przez warszawską palarnię Coffeelab.

2012 r.

Udział qualiowej załogi w Nordic Barista Cup 2012 r., co oznacza niezliczone ilości wypitej kawy podczas cuppingów oraz wykłady z ikonami kawowej branży.

2012 r.

Bierzemy udział w biciu rekordu Guinnessa w piciu kawy i jedzeniu piernika w Toruniu.

2012 r.

Pojawiamy się na Mistrzostwach Polski Brewers Cup 2013 i przywozimy ze sobą berlińskie kawy The Barn.

2013 r.

Organizujemy pierwszą edycję Szczecińskiego Pucharu Latte Art w kawiarni Zona Libre. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że to wydarzenie od tamtej pory będzie odbywać się cyklicznie co roku.

2013 r.

Jedziemy do Nicei na World of Coffee 2013 i tym samym wchodzimy głębiej w świat kaw speciality. Rok po roku uczestniczymy jako obserwatorzy w mistrzostwach w Rimini, Goteborgu, Dublinie i Budapeszcie.

2015 r.

Organizujemy w Świnoujściu branżowe targi dla gastronomii pt. „Coffee and Bar Show”, po których zyskujemy wielu nowych klientów.

2015 r.

Zakładamy stowarzyszenie kawoszy pod nazwą Baltic Coffee Collective i organizujemy pierwszy, największy w Szczecinie Festiwal Kawy i Herbaty – Baltic Caffeine Festival.

2017 r.

Szkolimy się z Coffee Support i Błażejem Walczykiewiczem, a rok później z Maciejem Duszakiem.

2017/2018 r

Kupujemy pierwszy piec do wypalania ziaren kawy. Obecnie na stanie mamy już dwa.

2019 r.

Wspieramy akcję „Artyści przeciw nienawiści” i parzymy kawy dla występujących gwiazd.

2019 r.

Nasz roaster pobiera lekcje u najlepszych – Krzysztofa Szkutnika oraz Mateusza Karczewskiego.

2020 r.

Paweł Drzażdżewski, nasz Head roaster wygrywa Mistrzostwa Polski Roasting 2020 i tym samym zostaje Mistrzem Polski w paleniu kawy, który będzie reprezentował kraj na Mistrzostwach Świata w 2021 r. w Warszawie.

PALARNIA KAWY


Od samego początku działalności chcieliśmy mieć jak największy wpływ na jakość docelowego naparu kawy w filiżance. W związku z tym, że głównie w kawie świeżo palonej ujawniają się wyjątkowe doznania smakowe i aromatyczne, postanowiliśmy zajmować się procesem wypalania osobiście. Od lat współpracujemy wyłącznie z zaufanymi dostawcami zielonego ziarna.

Palarnia kawy Qualia Caffe Szczecin ziarna w piecu
Qualia Caffe kawa świeżo wypalona
Qualia Caffe kawa ziarnista

Wypalanie kawy to czynność, która wymaga kompetencji oraz doświadczenia. Za ten proces w Qualii odpowiada nasz Head roaster – Paweł Drzażdżewski. Paweł w sierpniu 2020 r. zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski Roasting 2020, czyli w zawodach w paleniu kawy, organizowanych przez najważniejsze stowarzyszenie kawowe Specialty Coffee Association. Mistrz Polski Roasting 2020 wszedł do elitarnego grona „TeamPoland”, zrzeszającego wszystkich Mistrzów Polski w kawowych dyscyplinach. Paweł reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata 2022 w paleniu kawy w Mediolanie.

Mistrz Polski Roasting 2020 w wypalaniu kawy

Na co dzień, Head roaster pilnuje określonych procedur i powtarzalności „profili smakowych”. Ziarna po wypaleniu są dokładnie sprawdzane podczas wewnętrznego cuppingu, co daje pewność, że świeża kawa przed sprzedażą spełnia nasze wszystkie standardy. Tworzymy autorskie kawy skomponowane z różnorodnych ziaren (blends) oraz ziaren z jednego zbioru, z konkretnej uprawy (single). Przygotowujemy kawę dedykowaną do różnych sposobów zaparzania jak np. ekspresy kolbowe i automatyczne, przelewowe oraz metody alternatywne. W naszym asortymencie są kawy najwyższej jakości z segmentu speciality. Kawy Qualia to przede wszystkim kawy o 100% zawartości arabiki, ale mamy w ofercie również mieszanki arabiki z robustą, a nawet samą robustę z segmentu fine quality.

TRZY LINIE KAW


Kawy świeżo palone Qualia Premium

Nasze klasycznie palone kawy o wyczuwalnych aromatach czekolady oraz orzechów. Dedykowane do tradycyjnych metod parzenia takich jak ekspres ciśnieniowy, kawiarka, french press czy też tzw. „zalewajka”. W tej linii znajdziecie: Bello, Xu-Xu, Xu-Xu Dark, Gusto oraz Italian Blend.

Kawy świeżo palone Qualia Szczeciński Klimat

Linia autorskich, wyjątkowych mieszanek nawiązujących nazwami oraz opakowaniami do Szczecina. Kawy wypalone głównie pod espresso i tradycyjne metody parzenia, aczkolwiek w zestawie znajdują się dwie perełki pod przelew. W białych paczkach znajdziecie: Szczeciński Sztos, Szczeciński Przelew, Pokusę Krokusa, Prawy Brzeg, Ale Kosmos oraz Stoczniową Robotę.

Qualia Caffe kawy z segmentu Specialty

Wyselekcjonowane ziarna z segmentu speciality o jaśniejszym stopniu palenia. Kawy głównie cechują się owocowymi nutami. Idealne pod alternatywne metody parzenia takie jak aeropress, drip, french press czy chemex.

NASZ ZESPÓŁ


Qualia Caffe składa się z samych kawowych pasjonatów. Codziennie spotykamy się w siedzibie przy ul. Struga 15 w Szczecinie, aby rozmawiać, smakować aromatyczne napary z kawy, a co najważniejsze, zarażać innych miłością do tego napoju. Od 16 lat nieustannie doskonalimy się w zakresie kawy oraz wszelkich sprzętów, które pomagają ją perfekcyjnie przyrządzić. Cały czas odkrywamy nowe nuty sensoryczne! Uczymy się, a przede wszystkim chcemy dzielić się wiedzą zdobytą podczas wyjazdów w Polskę i za granicę. Podróże pomogły nam zrozumieć jak różnorodny może być kawowy smak. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać i zaoferować najlepszej jakości produkty.

Poznajcie nas:

SZEF


Adrian Małachowski

Założyciel Qualii / Szef wszystkich szefów

E-mail: adrian@qualiacaffe.com

Ulubiona kawa: Większość jasno palonych kaw z Afryki.

ADMINISTRACJA


Monika Małachowska

Dział rozliczeń/ Wydział poszukiwań, identyfikacji i monitoringu

E-mail: monika@qualiacaffe.com

Ulubiona kawa: Kenia – im kwaśniejsza, tym lepsza.

Magdalena Stachewicz

Pani Kierownik / Główny kubek smakowy Qualii

E-mail: magda@qualiacaffe.com

Ulubiona kawa: Panama Geisha La Esmeralda.

Joanna Owczarek

Dział zamówień i obsługi klienta / Qualiowa encyklopedia

E-mail: zamowienia@qualiacaffe.com

Ulubiona kawa: Magnoliowe Ogrody w każdej postaci.

Magdalena Bretes

Dział marketingu / Qualiowy Gall Anonim

E-mail: marketing@qualiacaffe.com

Ulubiona kawa: Owocowe kompoty z Etiopii i Rwandy.

Paula Wiśniewska

Dział e-commerce / Robi notatki w HTMLu

E-mail: biuro@qualiashop.pl

Ulubiona kawa: Yellow Bourbon w mlecznych kawach.

Marcin Turek

Sklep internetowy / Mielonek

E-mail: marcin@qualiacaffe.com

Ulubiona kawa: Latte z Bello.

PALARNIA


Paweł Drzażdżewski

Kierownik palarni/ Head roaster / Mistrz Polski w asertywności

E-mail: pawel@qualiacaffe.com

Ulubiona kawa: Na chwilę obecną jasno palone Kolumbie, ale za tydzień może się to zmienić.

Krystian Kimak

Roaster / Człowiek, który żadnej pracy się nie boi

E-mail: biuro@qualiashop.pl

Ulubiona kawa: Taka podstawiona pod nos.

SERWIS


Arkadiusz Sterniczuk

Kierownik serwisu / Telefoniczne koło ratunkowe

E-mail: serwis@qualiacaffe.com

Ulubiona kawa: Xu-Xu Dark w wersji bez mleka.

Patryk Szyndlarewicz

Serwis / Strażak

E-mail: serwis@qualiacaffe.com

Ulubiona kawa: Nieważne jaka. Ważne, że świeżo wypalona.

Maciej Borzyskowski

Serwis / Lobo

E-mail: serwis@qualiacaffe.com

Ulubiona kawa: Earl Grey.

Artur Kupets

Serwis / Młody

E-mail: biuro@qualiashop.pl

Ulubiona kawa: Szczeciński Przelew.

MAGAZYN


Sebastian Dobrzyński

Magazyn / El Quatro

E-mail: info@qualiacaffe.com

Ulubiona kawa: Iced Caffè Latte.