Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – Radiowy Tydzień z Kawą – Radio Szczecin


Jak w każdy piątek prezentujemy naszych wspaniałych partnerów w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”. Dzisiaj wspominamy „Radiowy tydzień z kawą”, podczas którego mogliście spróbować kawy parzonej przez naszego trenera Michała w plenerowym studiu Radia Szczecin.

Pod koniec lipca qualiowy trener baristów Michał Żmuda budził mieszkańców Szczecina czarną, mocną i aromatyczną kawą w plenerowym studiu Radia Szczecin.

Przez cały tydzień przy alei Wojska Polskiego 73 serwowaliśmy świeżo palone kawy z naszej palarni. Do wyboru był Szczeciński Przelew, czyli jasno palona kawa z białej linii Szczecińskie Klimaty oraz kawa z limitowanej serii „Coś”. Pierwsza, Szczeciński Przelew to 100% arabica z segmentu specialty, pochodząca z Brazylii (Yellow Bourbon). Kawa charakteryzuje się słodkimi nutami karmelu i miodu, w tle natomiast wyczuwalne są cytrusy.

Limitowana „Coś na szczęście” to kawa pochodząca z Kamerunu (Mbessy), również z segmentu specialty w obróbce fully washed. Słodka, owocowa i mało kwaśna. W profilu sensorycznym można znaleźć morele, pomarańcze i karmel.

Napoje były przygotowywane w ekspresie przelewowym oraz za pomocą alternatywnych metod parzenia. Ze względu na wysokie temperatury, specjalnie dla słuchaczy podawaliśmy również kawę mrożoną.

Do zobaczenia za rok!

Fotograf M. Papke [Radio Szczecin] / RADIOSZCZECIN.pl

Jeżeli prowadzisz lub zamierzasz otworzyć restaurację, kawiarnię, lodziarnię albo hotel i zależy Ci na jakości – skontaktuj się z nami i umów na spotkanie!