Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – TRAFO Books & Coffee w Szczecinie


Dzisiaj w piątkowym cyklu naszych wspaniałych partnerów „Gdzie napijesz się kawy Qualia” miejsce szczególne – centrum sztuki współczesnej, które mieści się w odrestaurowanym budynku zabytkowej transformatorowni TRAFO. A w nim urocza kawiarnio-księgarnia TRAFO Books & Coffee. Poniżej opis, który dostaliśmy od twórców tego miejsca.

„Porządna książka nie jest po to, aby czytelnik mógł łatwiej usnąć, ale żeby musiał wyskoczyć z łóżka i tak jak stoi, w bieliźnie, pobiec do pana literata i sprać go po pysku.” Bohumil Hrabal / Lekcje tańca dla starszych i dla zaawansowanych

Denerwujemy się, kiedy kawa przestaje smakować, a książkom brakuje stron. Denerwujemy się, kiedy publikacje leżą odłogiem, kiedy za bardzo zmielimy ziarno. Za dzieciaka też się denerwowaliśmy: kiedy w muzeach pokazywano nam zimne gabloty, kiedy szkolne lektury wpadały w populistyczne tony. Dzisiaj chcemy wam pokazać, że irytację tę przelewamy w działania, że prócz genialnych książek i dobrej kawy dajemy coś jeszcze – miejsce, w którym splatają się sztuka, czytelnictwo oraz aktywizm.

W TRAFO Books & Coffee znajdziecie publikacje o architekturze, dizajnie i muzyce alternatywnej, albumy i katalogi wystaw, literaturę z zakresu teorii sztuki, kultury i filozofii, książki dla najmłodszych. To wszystko w otoczeniu wystaw sztuki najnowszej. Ekspozycji, podczas których wybijamy gabloty, liżemy obiekty, palimy skrajności, a to wszystko przepijając dobrą kawą.

W okresie wiosenno-letnim zapraszamy do ogródka TRAFO Books & Coffee. Mamy wygodne leżaki z przesłaniem w otoczeniu zieleni i dobrą muzykę. Czekają na Was także smaczne przekąski i napoje! Ruszamy w połowie kwietnia – szczegóły wkrótce.

Gorąco polecamy! Miejsce, które trzeba odwiedzić!

Kawiarnia TRAFO Books & Coffee Szczecinie

Adres:
Świętego Ducha 4
70-600 Szczecin

Godziny otwarcia:
Nd-Czw: 11:00-19:00
Pt-Sb: 11:00-21:00

Oferta:
Aromatyczna kawa Qualia
Herbaty
Słodkie przekąski

Uwagi:
Wystawy
Książki
Albumy
Koncerty
Ogródek z leżakami
Warsztaty dla dzieci

Jeżeli prowadzisz lub zamierzasz otworzyć restaurację, kawiarnię, lodziarnię albo hotel i zależy Ci na jakości – skontaktuj się z nami i umów na spotkanie!