Cykl spotkań „Gdzie napijesz się naszej kawy” – winiarnia i sklep z winem Może wina? w Szczecinie


Piątek, piąteczek, piątunio!
Ten dzień zobowiązuje nas do przedstawienia kolejnego wspaniałego partnera w cyklu „Gdzie napijesz się kawy Qualia”. Chociaż piątek idealnie tutaj pasuje, nie tylko dzisiaj przy Wielkiej Odrzańskiej 17 na Starym Mieście w Szczecinie, ktoś może zadać Wam pytanie: Może wina?

Zgodnie z pierwotnym założeniem, właściciele chcieli otworzyć przede wszystkim sklep z winem. Winiarnia miała być tylko miłym dodatkiem. Jednak licznie odwiedzający Może wina? goście mówili zgodnie, że takiego miejsca (winiarni) długo brakowało na szczecińskiej mapie gastronomicznej.

Także podsumowując, Może wina? to zarówno winiarnia, jak i sklep z winem. W lokalu można spokojnie usiąść przy stoliku, a później kupić kolejną butelkę ulubionego trunku na wynos. A jest w czym wybierać, bo Może wina? to w tej chwili prawie 400 różnych etykiet z całego świata, między innymi z Włoch, Francji, Hiszpanii, Gruzji, Argentyny, Urugwaju czy Polski.

Właścicielom od początku przyświecała myśl, że ma być to przestrzeń dostępna i przyjazna dla każdego, bez względu na poziom wiedzy winiarskiej, znajomość regionów czy umiejętność rozpoznawania szczepów. Na fanpage’u przeczytacie, że przychodząc do nich, możecie mieć pewność, że zostaniecie zaopiekowani, bez oceniania czy cynicznych uśmieszków ze strony doradców.
Jeśli na pytanie „białe czy czerwone?” odpowiadacie „tak”, bez wątpienia wyjdziecie zadowoleni. Nie musicie znać się na winie. My robimy to za Was…”.

W menu znajdziecie pyszną i aromatyczną kawę ze znanej, lokalnej palarni (hehe 😉) oraz przekąski np. serowe lub mięsne, które świetnie pasują do trunków.

Na miejscu organizowane są różnego rodzaju wykłady prowadzone przez sommelierów, kursy i degustacje, dlatego gorąco polecamy obserwować wydarzenia na socialach winiarni. Szczególnie przed Festiwalem Wina w Szczecinie.

Przyłączamy się do stwierdzenia, że takiego miejsca w Szczecinie brakowało! Zespół Qualii przetestował lokal podczas ostatniej imprezy integracyjnej połączonej z degustacją. Było wspaniale! Serdecznie polecamy!

Winiarnia i sklep z winem Może wina?

Adres:
ul. Wielka Odrzańska 17
70-535 Szczecin

Godziny otwarcia:
Nd-Czw: 12:00-22:00
Pt-Sb: 12:00-00:00

Oferta:
Degustacje win
Sklep z winem
Aromatyczna kawa Qualia
Starannie dobrane przekąski z całego świata
Szkolenia winiarskie

Jeżeli prowadzisz lub zamierzasz otworzyć restaurację, kawiarnię, lodziarnię albo hotel i zależy Ci na jakości – skontaktuj się z nami i umów na spotkanie!