Kawowy Szczecin cz. I już za nami!
Relacja z wydarzenia


Za nami pierwsza część serii wydarzeń Kawowy Szczecin. W sobotę 27 maja Qualia Caffe razem z Baltic Coffee Collective i Stowarzyszeniem Kawowym Agnieszki Wolskiej Caturra Verein zorganizowała wydarzenie dla fanów kawy wysokiej jakości ze Szczecina i okolic.

Jedną z głównych atrakcji były szczecińskie eliminacje do Mistrzostw Polski Aeropress 2023. Uczestnicy startowali trójkami, ich zadanie polegało na “wyciśnięciu” z aeropressu jak najlepszej kawy. Ziarna na których pracowali były oczywiście wypalone w naszej palarni kawy Qualia Caffe przez naszego head roastera i podwójnie utytułowanego Mistrza – Pawła Drzażdżewskiego. Każda z kaw oceniana była przez jury, które wyłoniło zwycięzcę, jeszcze raz gratulujemy Agacie! Będziemy trzymać kciuki na dalszych etapach Mistrzostw!

Do momentu zakończenia eliminacji pochodzenie i rodzaj kawy owiane były tajemnicą. Teraz możecie kupić tą kawę z Kenii i wypróbować zwycięskiego przepisu w domu:

Zobacz!

A oto zwycięski przepis Agaty na najlepszą kawę (tą z linku powyżej) zaparzoną w Aeropressie:
Agata
• Metoda: inverted;
• 18g kawy;
• 28 klików na Comandante;
• Woda 96 stopni.
„Wlewam 60g wody, włączam stoper i wsypuję kawę, zalewam okrężnymi ruchami do 235g i mieszam szpatułką 3 razy w przód i tył. Nakładam sitko z 1 namoczonym filtrem i przepuszczam powietrze. Czekam do 1:15, odwracam Aeropress i zaczynam przeciskać do 1:45. Smacznego!”

Oprócz eliminacji całe wydarzenie było pełne konkursów, zabaw, degustacji i innych atrakcji, w których chętnie braliście udział. Dzieci świetnie bawiły się podczas projektu “Dzieci malują kawę” rysując swoje wyobrażenie o tej roślinie i naparze. Rysunki stworzone podczas wydarzenia zostaną wysłane do dzieci plantatorów kawy z Hondurasu.

Nie przedłużając, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

Jeżeli prowadzisz lub zamierzasz otworzyć restaurację, kawiarnię, lodziarnię albo hotel i zależy Ci na jakości – skontaktuj się z nami i umów na spotkanie!