Premiera kaw z linii Szczecińskie Klimaty


Z wielką, nieukrywaną radością przedstawiamy gotowy projekt pod nazwą Szczecińskie Klimaty. Wszystkie kawy z tej serii charakteryzują się najwyższą jakością segmentu  speciality . Opakowania nawiązują zarówno nazwą, jak i grafiką do Szczecina – miasta, z którego się wywodzimy i w którym działamy jako palarnia kawy.

 

 

W linii został znany i lubiany Szczeciński Sztos z dźwigozaurami na etykiecie oraz doceniany przez miłośników „mało kwaśnej kawy przelewowej” – Szczeciński Przelew. Do załogi Sztosa dołączyła kawa o wysokiej zawartości kofeiny oraz intensywnym smaku – Stoczniowa Robota , a na wzór dawnych Magnoliowych Ogrodów pojawiła się słodka mieszanka pod espresso Pokusa Krokusa. W zestawie można znaleźć jeszcze dwa single z Kostaryki San Rafael, czyli Ale Kosmos jaśniej palona kawa pod przelew oraz Prawy Brzeg, ziarna przygotowane pod tradycyjne metody parzenia. Nad kawowymi nowościami pracował oczywiście nasz head roaster i obecny Mistrz Polski Roasting Paweł Drzażdżewski. 

 

W Szczecińskich Klimatach staraliśmy się utrzymać już dobrze znaną, białą kolorystykę. Do współpracy nad rebrandingiem zaprosiliśmy znanego szczecińskiego artystę, grafika, rysownika i architekta  – Łukasza Bogdanowicza z ONWALL. Znając portfolio Łukasza, mieliśmy pewność, że jego prace do poszczególnych kaw będą na najwyższym poziomie. Nie zawiedliśmy się. Rysunki odnoszą się do szczecińskich lokalizacji w stylu komiksowego szkicu i świetnie skomponowały się z matową bielą opakowań.

 

Z racji tego , że w piątej edycji konkursu realizowanego przez Urząd Miasta i Agencję Rozwoju Metropolii Szczecińskiej zdobyliśmy nagrodę „ Zrobione w Szczecinie” i pojawiliśmy się  w gronie nowych ambasadorów miasta – logo „ Zrobione w Szczecinie” również pojawiło się na nowych paczkach. Celem tego konkursu jest promocja produktów wyróżniających się najwyższą jakością. Staraliśmy się nie zawieść w tej kwestii i podkreślić lokalny charakter naszych kaw . 

Rebranding trwał dosyć długo, aż kilka miesięcy, aczkolwiek jesteśmy przekonani, że nowa odsłona kaw szczególnie przypadnie Wam do gustu.

 

Kawy z linii Szczecińskie Klimaty:

 

 

SZCZECIŃSKI SZTOS 3.0

Pod tradycyjne metody parzenia

Kawa Sztos! To nie tylko jej nazwa. Niby kolejny – już piąty Szczeciński Sztos w naszej palarni (po Sztosie, Sztosie 2.0, Sztosie 2.1 i 2.2), ale całkiem nowy. Nowy skład i nowe, sztosowe doznania sensoryczne. Edycja 3 .0 to mieszanka trzech rodzajów ziaren arabiki pochodzących z Brazylii (Pinhal), Salvadoru (Los Pirineos) oraz Meksyku (Lorenzo Intzin). Charakteryzuje się wysoką słodyczą. Profil sensoryczny to czekolada deserowa, daktyle oraz cytrusy.

 

 

SZCZECIŃSKI PRZELEW 2.1 

Pod przelewowe metody parzenia

Szczeciński Przelew 2.1 to 100% arabica: większość ziaren pochodzi z Brazylii (Brazylia Fazenda Pinhal Yellow Bourbon ),  pozostała część to niespodzianka z segmentu specialty. Kawa charakteryzuje się głębokimi nutami orzechów i kwiatów w  połączeniu ze słodyczą miodu oraz czekolady. W Szczecińskim Przelewie 2.1 wyczuwalna jest także „niespodzianka” smakowa, pochodząca właśnie z ziaren z najwyższego segmentu specialty.

 

 

STOCZNIOWA ROBOTA 

Pod tradycyjne metody parzenia

Stoczniowa Robota jest blendem trzech ziaren: robusty z Tanzanii , brazylijskiej arabiki Pinhal oraz arabiki z Kostaryki (San Rafael). Mocna, pobudzająca kawa, w której aż 40% stanowi robusta. Kawa charakteryzuje się słodkimi nutami miodu gryczanego , profil wspaniale uzupełniają aromaty kwiatów i kakao. Stoczniowa Robota to mieszanka dla osób, które cenią kawy o wyrazistym charakterze. ​

 

 

ALE KOSMOS 

Pod przelewowe metody parzenia

Kawa Ale Kosmos swoją nazwą nawiązuje do kultowego kina Kosmos. Ziarna pochodzą z Kostaryki San Rafael w obróbce mytej. 100% arabica. Kawa z tego regionu charakteryzuje się głębokim aromatem, cytrusową kwasowością, gładkim wykończeniem, bogatym smakiem oraz średnim body. W tej kawie można odkryć aromaty kwiatów, migdałów oraz wyraźne nuty limonki.

 

 

PRAWY BRZEG 

Pod tradycyjne metody parzenia

Prawy Brzeg to kawa, która nawiązuje do lokalizacji naszej palarni i głównej siedziby firmy. W skład kawy w 100% wchodzą ziarna arabiki pochodzące z Kostaryki San Rafael. W tym wyjątkowym, bardzo słodkim singlu pod espresso można wyczuć nuty gorzkiej czekolady, kwiatów, migdałów oraz delikatną kwasowość cytrusów. Prawy Brzeg świetnie sprawdza się w kawach mlecznych.

 

 

POKUSA KROKUSA 

Pod tradycyjne metody parzenia

Pokusa Krokusa jest blendem trzech arabik z segmentu speciality: Brazylii Pinhal, Kostaryki San Rafael oraz Brazylii Fazendy Londriny . Kawa o dobrze zbalansowanej słodyczy i kwasowości. W profilu sensorycznym znajdują się orzechy makadamia, karmel i mirabelki. Nazwa odnosi się do szczecińskich krokusów przy Jasnych Błoniach, których mieszkańcy Szczecina wypatrują na znak nadchodzącej wiosny.