Projekt #TEAMPOLAND


Dokładnie rok temu nasz head roaster Paweł Drzażdżewski zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski Roasting 2020, organizowanych przez najważniejsze stowarzyszenie kawowe – Specialty Coffee Association. Paweł oraz pozostali mistrzowie z innych kategorii, będą reprezentować kraj na kawowych Mistrzostwach Świata – World of Coffee, które odbędą się 16.06. w Warszawie.

W związku z powyższym, podczas burzy mózgów ludzi z Coffeedesk, SCA Poland oraz Qualia Caffe powstał wyjątkowy projekt kaw pod nazwą #TEAMPOLAND, którego założeniem jest wsparcie finansowe kawowych mistrzów w przygotowaniach do Mistrzostw Świata 2022. Z każdej sprzedanej paczki 5 zł brutto idzie bezpośrednio do naszej reprezentacji i zostaje sprawiedliwie podzielone na 7 dyscyplin: Cup Tasters, Brewers Cup, Barista, Latte Art, Roasting, Coffee in Good Spirits oraz Cezve/Ibrik.

Kawy pod brandem #TEAMPOLAND kupicie od 18 października 2021 r. głównie na Coffeedesk.pl, ale również sklepach w stacjonarnych Qualii oraz na Qualiashop.pl Do wyboru dwa rodzaje ziaren z segmentu specialty i dwa rodzaje palenia. Wszystkie kawy wypalone zostały przez obecnego Mistrza Polski Roasting 2020.

Kenia Rungeto Karimikui

Kawa jakości specialty, dedykowaną pod espresso. Wyjątkowa kawa o wysokiej kwasowości, która została przygotowana pod metody ciśnieniowe. Na pierwszym planie pojawiają się nuty czerwonych, soczystych i kwaśnych owoców, które podkreślono nutami karmelu. W posmaku pojawia się wysoka słodycz, która utrzymuje się aż kilka minut. Kawa świetnie komponuje się z mlekiem!

Kolumbia Villa Clabelina Lot #2

Kawa jakości specialty, dedykowana pod metody przelewowe. Doskonale zbalansowana kawa, idealna do popołudniowego chillu. W naparze pojawiają się lekkie nuty fermentacji i truskawek, które razem przypominają słodkie, domowe wino. Całość uzupełniona jest cytrusami i owocami tropikalnymi, co skutkuje soczystym WOW. Po wypiciu długo jeszcze czujemy słodki posmak.

Poznaj kawy Qualia x Coffeedesk – Team: