Szkolenia z Coffee Support w Szczecinie


Coffee Support to firma szkoleniowo-konsultingowa dla branży gastronomicznej, która oferuje szkolenia i konsulting dla palarni kawy, kawiarni oraz firm z branży HORECA. W ofercie tego ośrodka szkoleniowego SCA można znaleźć takie kursy jak Coffee Barista Skills, Brewing, Sensory Skills oraz Water na trzech poziomach: podstawowym, średnio zaawansowanym oraz zaawansowanym. Jak piszą o sobie, ich pasją jest podnoszenie kwalifikacji, wsparcie i nauka wszystkich ludzi zaangażowanych w produkcję kawy w całym jej łańcuchu dostaw.

We współpracy z Qualią w sierpniu odbędą się cztery kursy prowadzone przez Martę Niwińską oraz Błażeja Walczykiewicza z Coffee Support. Uczestnicy mogą wybrać spośród czterech szkoleń lub skorzystać z nich wszystkich. Kursy składają się z części teoretycznej oraz praktycznej i są zakończone egzaminem. Za ukończenie trzech z nich ( Barista Skills, Brewing oraz Sensory Skills) można otrzymać certyfikat SCA (szczegóły w opisie poszczególnych szkoleń).

09-10.08.2021

Szkolenie Coffee Support Brewing Intermediate – Kurs poziom Średnio zaawansowany – z certyfikatem SCA

Kurs nastawiony na naukę tworzenia receptury i procedury przygotowania kawy różnymi metodami; jak kontrolować stopień zmielenia ziaren, temperaturę wody i czas parzenia. Istotną częścią szkolenia jest praktyczna wiedza na temat jakości wody i sposobów jej oczyszczania. Kursanci dowiadują się również jak analizować sensorycznie napar kawy pod względem jej mocy i stopnia zaparzenia.

11-12.08.2021

Szkolenie Coffee Support Barista Skills Intermediate – Kurs poziom Średnio zaawansowany – z certyfikatem SCA

Szkolenie umożliwia pogłębienie wiedzy o samej kawie, jej gatunkach czy odmianach botanicznych. Rozwija umiejętności sensoryczne dotyczące espresso, praktyczne umiejętności kontroli jego jakości oraz inne zdobyte na poziomie podstawowym. Uczestnicy uczą się zaawansowanych technik spieniania mleka, podstawowych wzorów latte art, a także zasad higieny pracy. Poznają dogłębnie standardy obsługi gości oraz zdobywają wiedzę biznesową o branży kawowej. Kurs jest przeznaczony dla osób, które pracują już jako bariści.

13.08.2021

Szkolenie Coffee Support Sensory Skills – Kurs poziom podstawowy – z certyfikatem SCA

Kurs pozwala dowiedzieć się, czym jest analiza sensoryczna jako dyscyplina naukowa, jak działają organy człowieka odpowiedzialne za czucie smaku i aromatu kawy. Kursanci poznają pięć podstawowych smaków oraz podstawowe grupy aromatów obecne w kawie, uczą się jak definiować cechy sensoryczne takie jak: body, mouthfeel czy flavour. Praktyczna część szkolenia nastawiona jest na zapoznanie się z procedurą, celem i standardami profesjonalnego cuppingu.

14.08.2021

Szkolenie Coffee Support Kurs Woda – oczyszczanie, jakość, skład
Woda to kluczowy składnik przygotowywanej kawy. Jej jakość, a więc skład mineralny i parametry fizyko-chemiczne są równie istotne dla jakości przygotowanej kawy jak sprzęt, z użyciem którego ją przygotowujemy. Twardość, alkaliczność i pH wody to z punktu widzenia smaku espresso jak i ochrony ekspresu ciśnieniowego używanego w kawiarni bardzo ważne jej cechy.

Opinie uczestników poprzednich szkoleń Coffe Support:

„Witajcie 🙂 Chciałabym Wam bardzo podziękowac za ostatnie szkolenie w waszej firmie. Było wspaniale! Wspaniali ludzie i atmosfera. Miejsce bardzo dobre i wygodne. Duży komfort pracy i szeroki wybór materiałów szkoleniowych.
Obecnie jesteście jedynym miejscem w Zachodniopomorskim, które organizuje szkolenia kawowe wraz ze SCA! Szacunek.
Dziękuje za zorganizowanie mi specjalnych posiłków oraz miejsca do nauki, dostosowanych do moich potrzeb.
Polecam wszystkim to miejsce do nauki i rozwoju! Qualia tak trzymać :)❤️”

~ Agnieszka Wolska

„Szkolenie Sensory Skills Intermediate zrealizowane przez Martę Niwińską z ramienia najlepszej w Polsce Akademii Baristów Coffee Support, to ogromna porcja wiedzy, połączona z ćwiczeniem nowo nabytych, bądź szlifowaniem już posiadanych, umiejętności. Trzy dni szkolenia minęły w mgnieniu oka, ze względu na niespotykanie przystępny sposób przedstawienia zagadnień, z których co jedno, to ciekawsze. Taka intensywna forma uczenia się sprawiła, że w ciągu zaledwie kilku dni, moje kompetencje sensoryczne, zostały polepszone kilkukrotnie, a zdobytą wiedzę wykorzystuję na co dzień. 200% satysfakcji. Polecam, polecam, polecam.”

~ Michał, trener Qualia Caffe

“Jestem fanatykiem kawy, więc staram się wykorzystywać każdą okazję do zdobywania nowej wiedzy. Dlatego nie wahałem się, gdy tylko pojawiła się możliwość wzięcia udziału w szkoleniu Sensory Skills Intermediate realizowanym przez Coffee Support. Olbrzymia wiedza merytoryczna połączona z praktyką realnie poprawiła moje umiejętności pracy z kawą. Łatwiej mi rozróżniać różne smaki i aromaty. Utrwaliłem sobie również wcześniej zdobytą wiedzę, aby być gotowym na kolejne wyzwania. Polecam tym, którzy chcą w przyszłości pracować z kawą, bo szkolenie z sensoryki przyda się zarówno baristom, jak i roasterom.”

~ Filip Mozol

“Szkolenie z Martą zdecydowanie rozwinęło moje umiejętności sensoryczne, a także pomogło mi usystematyzować posiadaną już wiedzę. Forma, przejrzystość i zakres materiałów przygotowanych przez Coffee Support były w 100% wystarczające do przygotowania się do egzaminu teoretycznego, a praktyczny odbył się bardzo płynnie i przeprowadzony był w pełni profesjonalny sposób. Wszystko to odbyło się w kameralnej atmosferze, w bardzo fajnej przestrzeni szkoleniowej.”

~ Paweł, Mistrz Polski Roasting 2020